Dnešné deti majú úplne iné podmienky pre svoj vývoj a rast, ako v minulosti. Za pár rokov sa doba zmenila na nepoznanie, veď dnes...

Dnešné deti majú úplne iné podmienky pre svoj vývoj a rast, ako v minulosti. Za pár rokov sa doba zmenila na nepoznanie, veď dnes už máme všetko elektrické, mechanické a virtuálne. Naše hodnoty sú iné a hodnoty našich detí taktiež. Dnešné deti nezbierajú pokémonov, nehrajú sa s pogmi ale majú tablety a smartphóny. Nepovažujú za zázrak, keď sa môžu zahrať jednoduchú hru na počítači. Zaspomínajte si na veci, ktoré ste v detstve milovali, no dnes už zapadli prachom a nahradili ich veci iné, „viac“ zaujímavé.

Každý dnes už skoro dospelý človek, pozná túto legendárnu hračku. Kto nemal pogy a poriadne hádzatká, ten akoby ani nebol. Deti boli ochotné za svoje pogy dať aj život a v súboji boli nekompromisný.

Každý človek, pozná túto legendárnu hračku. Kto nemal pogy a poriadne hádzatká, ten akoby ani nebol. Deti boli ochotné za svoje pogy dať aj život a v súboji boli nekompromisné. Najväčší boss z triedy mal určite aspoň dve hviezdy a desať kín a zaručene najväčší rešpekt. Pamätáte si ešte pravidlá tejto legendárnej hry?

DSC_0461

Pokémoni, alebo pohroma pre peňaženky rodičov. Veľký zberateľský výbuch, ktorý sa pomaly vyrovnal pogom. Základom dobrej zbierky bol zberateľský album. Najväčšiu hodnotu mali zlaté kartičky, no vzácne boli aj tie strieborné a samozrejme aj kartička samotného Pokémona. Tá mala hodnotu zlata.

ps11

Play Station 1 je už iná káva. Toto zariadenie vzbudzovalo u detí rešpekt už od začiatku, no nie každý si „Playko“ mohol dovoliť a tak sa deti schádzali u vyvolených jednotlivcov, ktorý tento zázrak mali a hrali legendárne hry namiesto učenia sa a robenia si domácich úloh.

enhanced-31017-1422905321-17

Kazety boli nahradené inými, menšími nosičmi, no dnes už vieme, že sa navždy zapísali do nášho detstva. Veď kto by si rád nepozrel  svoju obľúbenú rozprávku aspoň 50- krát. Požičiavanie kaziet už dnes neexistuje, pamätáte si ešte požičovne?

2011-12_collage

Spomínate si aj na hokejové kartičky? Čím lepší hráč, tým väčšia hodnota. No a kartička s podpisom?

Snake-2-webeyn-2

Nokia 3310 bol najúžastnejší mobil všetkých čias. No okrem jedinečného dizajnu skrýval v sebe oveľa viac. Hry, ktoré sa dali na ňom hrať, boli jednoduché, no výborné. Hra Snake bola v tej dobe prelomová a každý sa snažil nahrať čo najviac bodov. Táto Nokia v sebe skrývala ešte jednu výbornú hru, Space Impact.

enhanced-18276-1422902865-1

Éra prvých počítačov, ktoré fičali na Windowse 95, poprípade 98 bola nezabudnuteľná. No mala aj svoje chyby. Nič nešlo poriadne, všetko padalo a zamŕzalo. No ale aj tak nás to neodradilo a tešili sme sa z každej hry.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy