TV JOJ

Michal Blaško / / Zviera
Niekedy sa nestačíme čudovať, čoho sú ľudia schopní.

Nedávno obleteli celý svet fotografie dvoch mladíkov, ktorí odrezali psovi uši, len tak pre zábavu a fotografiami sa neváhali pochváliť. Takéto prípady sa však nedejú iba vo svete, no ku zvieratám sa vieme nesmierne kruto chovať aj na Slovensku, o čom svedčí aj tento prípad. 

Ako informovala TV JOJ a jej webový portál noviny.sk, na rušnej ceste R1, medzi Žiarom nad Hronom a Zvolen zastavila včera policajná hliadka auto, v ktorom vodič prevážal až 72 malých jahniatok. Asi vám nemusíme hovoriť, že podmienky na prevoz boli absolútne otrasné.

Zvieratá pochádzali z farmy nachádzajúcej sa na severe Slovenska a vodič mal namierené do Komárna. Zvieratá sa teda desiatky kilometrov tlačili v zadnej časti maličkej dodávky a keby toto auto policajti nezastavili, ešte ďalšie desiatky kilometrov, by sa v dodávke aj naďalej tlačili. Už podľa fotografií môžete vidieť, že jahňatá boli priam nahádzané do auta, tlačili sa o sklá, či o steny auta, boli dolu hlavou, či priam viseli.

Posádka auta takto porušila hneď niekoľko predpisov, týkajúcich sa prepravy zvierat. Okrem toho, že im chýbali doklady od veterinára, nesprevádzala ich ani vyškolená osoba. „Je to proti legislatíve, ale aj proti zdravému rozumu,“ vyjadrila sa pre TV JOJ Terézia Pálerová, riaditeľka RVaPS Žiar nad Hronom. Týmto prípadom sa bude zaoberať polícia a príslušné súdy a už teraz je isté, že osobám hrozí vysoká pokuta.

TV JOJ
TV JOJ

Pozri aj: Pytliaci postrelili slona priamo do hlavy. Ten však aj napriek tomu nestratil vieru v ľudí a požiadal ich o pomoc, ktorá ho zachránila

TV JOJ
0
Komentovať (0)