Foto: twitter.com(Neil_Brick)

Rodičia na nás niekedy kladú neskutočné nároky. To, čo však očakával Maudin otec od svojej dcéry, sa naozaj nedá pochopiť zdravým rozumom.

Maude Julien má síce dnes už 60 rokov, no nikdy nezabudne na neľudské týranie, ktorému ju vystavil vlastný otec. Ten človek, ktorý by ju mal ochraňovať a nadovšetko milovať, bol pre ňu stelesnením zla. V hlave si totiž držal naozaj chorú ideu. Chcel z maličkej Maude vychovať „superčloveka.“ Miesto toho má na svedomí psychickú traumu, ktorú si Maude bude niesť v sebe až do konca života. 

Prekvapivé na celej situácii je to, že Maude predsa len dokázala nájsť po tom všetkom vnútornú silu. Je úspešnou psychoterapeutkou, ktorá sa aj skrz pomoc ostatným snaží poraziť vlastných démonov. Celé detstvo mala zakázané prejavovať city. Despotický otec od nej vyžadoval stopercentnú poslušnosť. Dvakrát týždenne ju na desať minút privezoval k elektrickému plotu, pričom dievčatko nemohlo dať najavo ani city, ani emócie. Prečo to robil? Chcel z nej vytvoriť „superčloveka.“

Trpela až do svojich osemnástin


Podľa chorej vízie Maudinho otca, Louisa Didiera, superčlovek nemôže prejavovať žiadne emócie. Ako uvádza New York Post, mladá žena sa musela pevne oboma rukami držať elektrického plotu, zatiaľ čo nesmela dať najavo ani bolesť, ani žiadnu emóciu. A to počas celej doby, čo jej telom prechádzal elektrický prúd. Ak si myslíte, že toto nemôže napadnúť normálnemu človeku, vôbec sa nemýlite. Maudin otec patril k slobodomurárom, pričom bol silný alkoholik s neliečenými psychickými diagnózami. Je samozrejmé (a smutné), že si to nakoniec „odskákala“ jeho dcéra.

V rámci terapie Maud natočila dokument, v ktorom zaznamenáva všetky katastrofy detstva, s názvom Jediné dievča na svete (The Only Girl in the World). Tento dokument vznikol na základe jej knižnej predlohy.

Musela piť whisky, či stráviť noci v cele s potkanmi


Otec veril, že s Maude vychová odolnú bytosť, ktorá sa nebude báť ničoho na svete. Preto ju od skorého veku „cvičil“ v odolnosti. Jedenkrát za mesiac musela stráviť noc v cele plnej potkanov, aby tak meditovala o smrti. Okrem toho ju nútil piť whisky, kvôli čomu má až doteraz problémy s pečeňou.

O chorej mysli Maudinho otca svedčí aj fakt, že si v roku 1936 adoptoval 6-ročné dievčatko, Jeannine, z ktorej si vychoval svoju manželku. Splodil s ňou Maude, ktorá spolu s výchovou dostala traumu na celý život. Aby toho nebolo málo, Maude bola od troch do šiestich rokov zneužívaná robotníkom z dediny, v ktorej žili. Našťastie sa jej ako osemnásťročnej podarilo utiecť s pomocou učiteľa hudobnej, ktorý sa nemohol pozerať na utrpenie mladej ženy.


Otec jej nakoniec dovolil vydať sa za učiteľa hudobnej výchovy, mal však bizarnú podmienku. Musela minimálne 6 mesiacov po svadbe ostať pannou. Manželstvo jej síce nevyšlo, no vydala sa druhýkrát. Dnes ukazuje svojím klientom, že naozaj všetko to negatívne v živote nás môže posilniť. Netreba sa vzdávať, vždy máme šancu začať odznova.

Na záver dodáva, že sa jej veľmi uľavilo, keď v roku 1981 zomrel jej otec. Bol to despota, ktorý nikdy nemal mať deti.

Pozri aj: Stali sa terčom zvrátených pokusov sovietskych lekárov. Tragický príbeh najdlhšie žijúcich siamských dvojčiek z Ruska, ktoré boli násilím odobraté matke

independent.co.uk
Príbehy
0
Komentovať (0)