Foto: instagram.com (radek.ir)

Matej Mensatoris / / News
Na Chopku vládne momentálne extrémne počasie.

V nedeľu (10.12.) večer zaznamenal Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na Chopku extrémne vysokú priemernú rýchlosť vetra o sile orkánu, ktorá zapríčinila kalamitný stav v lyžiarskom stredisku Jasná Nízke Tatry. Ako TASR informovala hovorkyňa spoločnosti Tatry mountains resort (TMR) Zuzana Fabianová, severná aj južná časť strediska bude v pondelok uzatvorená.

„Pracujeme na odstraňovaní následkov včerajšej večernej kalamity,“ ozrejmila Fabianová a dodala, že práce sú obmedzené pretrvávajúcim nárazovým vetrom, pričom hrozí riziko padania stromov aj počas pondelka. Hovorkyňa doplnila, že bude informácie aktualizovať podľa vývoja situácie.

Informácie z facebookovej stránky SHMÚ hovoria o tom, že momentálne podmienky na Chopku sú extrémne. Stále je tam aj pomerne silný mráz s teplotou v čase orkánu mínus 14,5 stupňa Celzia, čo predstavuje pocitovú teplotu mínus 32 stupňov Celzia. Veľmi silný vietor bude na horách podľa informácií SHMÚ aj v utorok (12.12.).

Pozri aj: Stopy krvi na vlajke Rakúska či Himaláje na vlajke Nepálu. 10+ najzaujímavejších štátnych vlajok, ktorých význam vás skutočne uchváti

TASR
0
Komentovať (0)