Foto: TASR - MO SR

Občania by sa v čase platnosti mimoriadnej situácie mali správali zodpovedne.

Mesto Trstená v piatok vyhlásilo mimoriadnu situáciu. Dôvodom je snehová kalamita na území mesta. Samospráva informáciu zverejnila na svojej webovej stránke.

Primátorka Magdaléna Zmarzláková na ohrozenom území ustanovila viacero režimových opatrení. „Obyvatelia mesta sa budú aktívne zapájať pri záchranných prácach, a to pri odstraňovaní snehu, hlavne z chodníkov pri vlastných nehnuteľnostiach a v rámci vlastných nehnuteľností. Obmedzia používanie vlastných motorových vozidiel a ich výjazd do času sprejazdnenia miestnych komunikácií,“ vyplýva zo zverejneného oznamu o vyhlásení mimoriadnej situácie.

Okrem toho sa obyvatelia majú riadiť pokynmi mesta napríklad aj pri využívaní školských a predškolských zariadení v súvislosti s ich stanovenou prevádzkou počas snehovej kalamity.

Bude ešte horšie

Slovenský hydrometeorologický ústav vo štvrtok (2. 2.) informoval, že najviac sneženia v týchto dňoch očakáva v Žilinskom kraji. Najmä vo vyšších polohách podľa meteorológov pripadne miestami viac ako pol metra nového snehu.

„Aktuálne sa cez naše územie presúva ďalšie výrazné sneženie, ktoré prinesie najvýdatnejšie zrážkové úhrny počas tohto týždňa. Za 24 hodín môžu napadnúť desiatky centimetrov snehu, čo ešte skomplikuje situáciu. Na spomínanej Orave by do zajtrajšieho večera mohlo pripadnúť ďalších 30 až 50 cm nového snehu, čím sa situácia zásadnejšie zhorší,“ píše portál iMeteo.

Najnovšie články