Pixabay

Bratislava sa v rebríčku miest, kde sa môžete občerstviť pivom za najnižšiu cenu, ocitla na prvom mieste. Obhájila tak prvenstvo z minulého roka.

Mnohých turistov okrem rôznych atrakcií či pamiatok, ktoré môžu pri návšteve miest nájsť, zaujíma aj cena služieb a občerstvení. Spoločnosť GoEuro, ktorá pravidelne monitoruje ceny v dovolenkových destináciách, vytvorila zoznam miest, kde sa môžete občerstviť pivom za tú najlepšiu cenu a to či už v obchode alebo v bare.

Už druhý rok po sebe sa Bratislava stala miestom, kde si dáte v priemere najlacnejšie pivo. Podľa GoEuro si môžete kúpiť v obchode tretinkové pivo už za menej ako 50 centov a v bare v priemere za 2,50 eura. My ale vieme, že táto priemerná cena v bare sa dá vo vybraných lokalitách ešte radikálne znížiť.

Pixabay

V prvej pätke sa po Bratislave umiestnila metropola Ukrajiny – Kyjev. Na treťom mieste sa umiestnilo Juhoafrické Kapské mesto, potom poľský Krakow a päťku uzatvára Mexiko city.

Do prvej päťky sa napríklad už nezmestila Praha. GoEuro ale pripomína Prahu a Českú republiku obecne ako krajinu, kde sa spotrebuje najviac piva na hlavu a to až 172 litrov ročne.

Pixabay

Rebríček si všimol aj opačnú stranu, a teda miesta, kde vás pohár oroseného zlatého moku stojí najviac. Vo švajčiarskom Lausanne by ste sa najskôr vyhýbali kúpe piva, alebo alkoholu všeobecne. Priemerná cena tretinkového piva je v tomto meste až 9 eur. Ani v iných mestách vo Švajčiarsku, ako je Ženeva či Zürich by ste sa po vypití veľkého množstva piva, nepotešili pri pohľade na finálny účet.

Takže, ak sa vám náhodou na dovolenke zdá, že pivo ktoré pijete je drahšie ako doma, tento pocit je úplne oprávnený a správny. Lacnejšie pivo ako u nás totiž nikde na svete nenájdete.

Pozri aj: Bobees: Sebastián sa rozhodol vniesť k nám nové chute, a tak vytvoril pravé slovenské nechmelené zázvorové pivo

interez.sk (mmm), ladbible.com
Príbehy
0
Komentovať (0)