Foto: facebook.com (Dogs 4 Rescue)

To, čo je pre ľudí zábava, je pre zvieratá neskutočným zdrojom stresu.

O pár týždňov tu budeme mať koniec roka. A s ním prichádza aj jedno z najstresujúcejších období pre našich domácich miláčikov. Možno sa aj vy budete kochať pohľadom na úchvatný ohňostroj. No pre psy, ktorí majú predsa len niekoľkonásobne citlivejší sluch ako ľudia, predstavuje ohňostroj hotovú pohromu. Virtuálnym svetom pred dvoma dňami otriasol smutný prípad obrovského psíka s veľkým srdcom, ktorému buchotajúci ohňostroj spôsobil infarkt. Psíka sa bohužiaľ nepodarilo zachrániť.

Winston bol psík, ktorý si počas života vytrpel viac než dosť. Tento moskovský strážny pes vedel, čoho všetkého je schopný človek. Neuveriteľných osem rokov strávil u majiteľov v Bulharsku, ktorí ho týrali. Potom, čo ho previezli do Anglicka, vyzeral naozaj úboho. Obrovský, no vychudnutý pes mal panický strach z ľudí. Až po dlhšom čase sa naučil opäť dôverovať človeku.

Sleeping soundly as i worked – always by my side <3

Gepostet von Dogs 4 Rescue am Montag, 5. November 2018

Pes sa dostal k novým majiteľom, avšak aj z tých sa vykľuli tyrani, ktorí sa snažili vycvičiť obrovského psa bitkou. Tak opäť skončil v záchrannom centre Dogs 4 Rescue v Manchestri. Mal viaceré srdcové problémy, a preto podstúpil liečbu. Všetko nasvedčovalo tomu, že Winstona konečne čaká svetlejšia budúcnosť, no zomrel vďaka nezmyselnej ľudskej zábave, ktorá má svoju odvrátenú tvár.

Mal právo na svetlejšiu budúcnosť

My big baby has left a huge hole in my heart –

Gepostet von Dogs 4 Rescue am Montag, 5. November 2018

Napriek tomu, že Winston bol v dobrých rukách, sa stalo niečo, čomu nevedeli zabrániť ani pracovníci záchranného centra. Počas Bonfire Night, noci vatier a ohňostrojov, ktorá sa teší veľkej obľube, sa Winston snažil schovať pod terasu, pretože sa panicky bál hlasitého zvuku. Určite nebol sám, pre zvieratá sú petardy, ohňostroje a iné podobné zábavky obrovským zdrojom paniky a stresu.

Podľa zamestnancov záchranného centra Winston v dôsledku ohňostroja utrpel infarkt, ktorému podľahol. Stačila chvíľka, kým si odbehli na toaletu. Počas tejto pauzy začala ďalšia vlna ohlušujúceho ohňostroja, ktorá psíka schovaného pod terasou, na smrť vydesila. Keď sa vrátili, bolo už po ňom.

Stres a panika, ktorej sa dalo zabrániť

With the lovely friend and supporter Jo Colligan <3 xx

Gepostet von Dogs 4 Rescue am Montag, 5. November 2018

Osud psíka, ktorý mal právo na lepšiu budúcnosť, sa tak skončil naozaj tragicky. Táto správa nech je mementom a upozornením pre všetkých, ktorí pri svojej zábave nemyslia na nemé tváre. Tie nemajú šancu sa brániť. Preto aktivisti a milovníci zvierat bijú na poplach. Chcú zakázať Bonfire Night, pretože sú presvedčení, že zabávať sa dá aj bez ohlušujúceho zvuku ohňostrojov.

ladbible
Príbehy
0
Komentovať (0)