Foto: reddit.com/Pixabay

"Som mladý, tak sa ešte môžem naučiť myslieť ako mimozemšťan..." Aj toto je výhoda malých detí, o ktorej ste asi netušili...

Deti majú čisté úmysly. V drvivej väčšine ešte nie sú zmanipulovaní a preto veselo kašľú na to, čo sa má a čo sa nemá. Ak majú sen, idú si za svojím. Ako aj 9-ročný Jack, ktorý sa naozaj zaujíma o planétu. Pevne verí, že by bol skvelým strážcom planéty. Prečítajte si jeho úprimný list, ktorý určite chytí za srdce aj vás!

Čím ste chceli byť, keď ste boli malí? Smetiarom? Baletkou? Alebo policajtom? Vtedy ste pevne verili, že to, čo chcete, naozaj môžete dosiahnuť. Nezaujímal vás plat, dôležitosť či spoločenské postavenie. Chceli ste robiť to, čo by vás bavilo. No ako ste rástli, spoločnosť vám dala do cesty kopec dôvodov, prečo by ste nemohli byť šťastní vo vysnívanom povolaní. A viete, ako to nazvali? Dospelosť.

Pred pár dňami NASA zverejnila na internete oznam, že plánujete zamestnať dôstojníka, ktorý bude mať za úlohu ochraňovať planétu. Dosť vysoká méta, však? Ale s ňou súvisí aj obrovská zodpovednosť. Jeho úlohou by bolo chrániť planétu pred útokom mimozemšťanov. Okrem toho by dozeral aj na „inteligentných“ obyvateľov planéty, aby viac neboli presvedčení o tom, že sú sami na tejto planéte a neznečisťovali ostatné planéty, asteroidy a mesiace, s ktorými prídeme do styku.

pixabay.com

„Planetárna ochrana je zameraná na vyhýbanie sa organicko-konštitutívnej a biologickej kontaminácii ľudského a robotického prieskumu vesmíru. NASA udržiava pravidlá pre planetárnu ochranu platné pre všetky misie v kozmických misiách, ktoré môžu úmyselne alebo neúmyselne prenášať organizmy Zeme a organické zložky na planéty alebo iné telesá slnečnej sústavy. Taktiež táto ochrana platí aj pre akúkoľvek misiu, ktorá sa má vrátiť na Zem so vzorkami odobratými z iných mimozemských objektov výskumu.“ Takto nejako znel inzerát, ktorý zverejnila NASA, pričom vybranému dôstojníkovi ponúkla naozaj kráľovský plat. Ten si ročne prilepší o viac ako 207-tisíc eur.

Inzerát znie dosť komplikovane, však? No napriek tomu zaujal len 9-ročného chlapca, ktorý je pevne presvedčený, že je priam stvorený na túto funkciu. List, ktorý do NASA napísal malý Jack, vám určite pripomenie to, na čo sme dávno zabudli. Aké je to dôležité ísť si za svojimi snami a veriť v nich.

List adresovaný NASA zverejnil na stránke Reddit kamarát Jackovych rodičov

My friend’s son wrote a letter to NASA from funny

Drahá NASA,

volám sa Jack Davis a rád by som sa uchádzal o miesto dôstojníka planetárnej ochrany. Mám síce len 9 rokov, ale myslím si, že sa hodím na túto prácu. Jedným z dôvodov je aj to, že moja sestra si myslí, že som tiež mimozemšťan. Videl som takmer všetky filmy, ktoré sa zaoberajú vesmírom. Videl som seriál Agenti S.H.I.E.L.D. a dúfam, že si budem môcť pozrieť aj Muži v čiernom. Som vážne dobrý vo videohrách. Som mladý, takže sa môžem naučiť myslieť ako mimozemšťan.

S úctou

Jack Davis

To, ako NASA reagovala na Jackovu žiadosť, sme sa však nedozvedeli. Ale určite by bolo zaujímavé, keby ho aspoň pozvali na pohovor…

Pozri aj: Sledovali, ako vplýva na dvojičky pobyt vo vesmíre. Výsledky experimentu prekvapili aj vedcov z NASA

indy100.com
Príbehy
0
Komentovať (0)