Ilustračná foto: Pexels

Ohavný prípad zo susedného Česka otriasol spoločnosťou.

Muž z Hodonínska si na súde v Brne vypočul verdikt za znásilnenie dcéry a šírenie detskej pornografie, ktorý preňho znamená päť rokov za mrežami. Rozsudok však aj napriek dôkazom a priznaniu ešte nie je právoplatný. 

Luděk T. z Hodonínska sa minulý rok postaral o poriadny rozruch v celej krajine. Na povrch sa totiž dostala správa, že sexuálne obťažoval a znásilňoval svoju vlastnú dcéru, ktorá mala v tej dobe len 13 rokov.

Vzinklo 5 videí a asi 40 fotografií

Čo celú vec ešte zhoršuje, je fakt, že muž si všetky tieto akcie nahrával, fotil a neskôr šíril na internete. Podľa CNN Prima si muž zo sexuálneho obťažovania vlastnej dcéry vytvoril 5 videí a asi 40 fotografií. Paradoxne, súd mu za priznanie sa k činu udelil oveľa nižší trest, ktorý by mal trvať 5 rokov za mrežami.

Ilustračná foto: Pexels

Súčasťou trestu je aj finančné pokrytie terapií, ktoré musí mladá Češka vzhľadom na traumu a zdravotné problémy spôsobené týmto ohavným činom absolvovať. Ide o 50-tisíc korún (približne 2 059 eur, pozn.). „V škole sa nemôžem sústrediť, hlavne pri testoch,“ uviedlo znásilnené dievča vo výpovedi, ktorú na súde prečítal predseda senátu Petr Jirsa.

Dcéra je podľa otca vyrovnaná

„Obžalovaný využil situáciu, keď sa maloletá cítila v dome svojho otca bezpečne a nepredpokladala, že by jej mohol ublížiť,“ uviedla štátna zástupkyňa.

Ilustračná foto: Pexels

Samotný muž na súde podľa Deníku.cz vyhlásil, že zaplatiť dcére 50-tisíc korún na psychoterapie bude pre neho veľmi náročné. „Podľa mňa je s tým dcéra vyrovnaná až príliš. Neviem, čo si mám o dcére myslieť. Rok som ju nevidel. Vraj je zrazu dobrá a upratuje si po sebe,“  povedal obžalovaný.

Rozsudok súdu v Brne zatiaľ nie je právoplatný.