Foto: Pixabay

Týranie zvierat nie je v našom svete ničím novým. Veľa by o tom určite vedeli rozprávať aj obyvatelia malej dediny v Indii.

Ľudská krutosť nepozná hraníc. Touto jedinou vetou by sme mohli zhrnúť to, čo niektorí ľudia robia nevinným zvieratám. Najnovšie fotografie, ktoré sa objavili na internete ukazujú, ako obyvatelia malej dediny v Indii napádajú slony kameňmi a ohňom. 

Podobné zaobchádzanie so slonmi, ktoré môžeme vidieť aj na fotografiách, je pre mnohých obyvateľov bežné. Problémom je totiž to, že slony často prechádzajú cez miesta, kde ľudia žijú a tým pádom poškodzujú majetok a plodiny. Pravdou však je, že dôvodom takéhoto premiestňovania slonov je neustále odlesňovanie. Zvieratá sú tak vyhnané zo svojich domovov a musia si nájsť iné útočisko.

Na všetkých fotografiách, ktoré vytvoril fotograf Biplab Hamza v Západnom Bengálsku, môžete vidieť, ako slony utekajú pred ohňom či kameňmi, ktoré po nich miestni obyvatelia hádžu. V niektorých prípadoch sú však slony napadnuté aj v ich prirodzenom prostredí, v ktorom žijú a kde nikoho neohrozujú.

Udalosti, ako sú tieto, sú v dnešnom svete čoraz častejšie. Slony prichádzajú s dedinčanmi a ich majetkom do styku stále častejšie a častejšie z dôvodu veľkého odlesňovania. Zatiaľ čo praktiky na odstrašenie slonov ako oheň alebo kamene sa môžu zdať kruté, mnohí obyvatelia používajú aj iné spôsoby, ktoré sú omnoho horšie.

Fotograf Hamza dúfa, že jeho fotografie zvýšia záujem ľudí o slonov a o túto tému. „Dôvod tohto všetkého je najmä ten, že dedinčania musia chrániť svoj majetok a plodiny, ktoré pestujú. Snažím sa preto šíriť svoje fotografie ďalej, aby som zvýšil povedomie verejnosti o celej tejto záležitosti,“ povedal.

Keď boli podobné fotografie pred niekoľkými rokmi publikované v magazíne Sanctuary Asia, ochranárska organizácia sa vyjadrila takto: „Tento typ zaobchádzania so slonmi je bežný rovnako ako v iných štátoch, kde sa tieto zvieratá nachádzajú. India je miestom, ktoré sa môže pochváliť až  70% celosvetovou populáciou slonov. Problémom sú však konflikty medzi ľuďmi a slonmi, ktoré sa neustále stupňujú. Ignorácia mnohých ľudí a útoky na slony zo zábavy sú umocnené vážnymi problémami, ktoré majú ostatní ľudia, ktorí skutočne trpia poškodením majetku, pôdy či dokonca aj života a ľahostajnosťou štátnej vlády.“

Organizácia dodáva: „Pre tieto inteligentné, jemné a spoločenské zvieratá, ktoré prechádzajú po našej Zemi už storočia, je tu teraz hotové peklo.“ 

ladbible.com
Uložiť článok

Najnovšie články