Foto: Huawei InFocus Awards

Ak máš záľubu vo fotografovaní, tak zbystri pozornosť. Je tu totiž súťaž o skvelé ceny.

Pekné fotografie už dávno nerobia len fotografi so zrkadlovkami. Dnes už môžu naozaj kvalitné a zaujímavé fotografie vzniknúť aj pomocou smartfónov. Sociálne siete zas umožňujú rýchle šírenie do celého sveta, a tak ich ľudia môžu uvidieť naozaj kdekoľvek.

Nové možnosti a neustály rozvoj technológií nám dopriali veľa príležitostí ako napredovať s vizuálnou tvorbou. Veď viete, ako sa hovorí, oči jedia vždy prvé. Každý chce vytvárať zaujímavé, kreatívne a pekné fotografie a každý sa chce na takéto fotky pozerať. Huawei prichádza so staro-novou súťažou, pri ktorej nepotrebuješ profi vybavenie, stačí ti totižto telefón.

Foto: Huawei InFocus Awards

Nemusíš byť profík, aby si vyhral

Minulý rok bola súťaž Next Image na celosvetovej úrovni. Tento rok nastala zmena pravidiel a aj názvu. Huawei InFocus Awards 2019 sa rozdelila po regiónoch a my sa nachádzame v regióne strednej a severnej Európy. To znamená, že máš väčšiu šancu vyhrať. Fotografie nahraté na webe súťažia o priazeň divákov aj hlasy poroty. Diváci si vyberú spomedzi všetkých snímok svojho favorita, ktorý získa Cenu divákov, no a porota zas udelí ocenenie Grand Prix a ceny v jednotlivých kategóriách, pričom bude posudzovať najmä umeleckú stránku snímky, objektívnu kvalitu a jedinečnosť.

Foto: Huawei InFocus Awards

Kategórie, ktoré umožňujú takmer čokoľvek

Je možné sa zapojiť až do šiestich kategórií, ktoré sú naozaj široko zamerané, vďaka čomu sa do súťaže môžeš prihlásiť naozaj s takmer akoukoľvek fotografiou. Do kategórie Faces spadajú všetky portrétové fotky. Ak si zas emocionálne založený typ a do svojich fotografií vkladáš dušu a umelecké cítenie, potom je pre teba kategória #Emotional Tag. Inšpiruješ ostatných v každodenných situáciách? Tak sa určite zapoj do kategórie Hello, Life!.

Foto: Huawei InFocus Awards

Všetci priaznivci inovatívnych funkcií ako napríklad teleobjektívu, super širokého snímača či makro fotografie, ktorí najradšej objavujú nové miesta si určite prídu na svoje vďaka kategórii Going the Distance. Súťaž však ponúka aj dve fotografie zamerané na príbehy – Storyboard, kde by sa malo nachádzať vyjadrenie príbehu v deviatich snímkach či mriežke fotiek, no a Life Now je zas videopríbeh zaznamenaný do 30 sekúnd. Jedna fotka sa, samozrejme, vždy rovná jednej kategórií, tak žiadne špekulácie.

Foto: Huawei InFocus Awards

O Huawei InFocus Awards 2019

  • Súťaž sa koná súčasne v 24 krajinách
  • Je určená pre amatérskych aj profesionálnych fotografov
  • Zapojiť sa môžu ľudia vo veku od 16 rokov
  • Súťaží sa o finančné odmeny, notebooky Huawei Matebook 13, hodinky Watch GT, poukážky od TripAdvisor či telefóny Huawei P30 Pro
  • Do súťaže sa môžeš zapojiť do 11. augusta 2019
  • Hlasovať je možné na oficiálnej stránke stránke do 18. augusta
  • Fotografia musí byť zhotovená prístrojmi značky Huawei

Posolstvo inovatívneho prístupu

Keďže sú schopnosti smartfónov čoraz väčšie a nie každý si môže dovoliť profesionálnu techniku, Huawei touto súťažou dáva priestor všetkým priaznivcom vizuálneho obsahu, ktorí vytvárajú niečo originálne, nevídané a inšpiratívne. Samotný Huawei priniesol do sveta mobilnej fotografie inovatívny prístup, vďaka ktorému je možné ukázať nové obzory v oblasti fotografie. Podobne, ako aj samotní organizátori súťaže odkazujú, nemusíš byť profesionál na to, aby si svetu ukázal fotografický talent, stačí ti telefón od Huawei.

Tento článok vznikol v spolupráci s HUAWEI
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )