Foto: Screen youtube.com

Asi ste už aj vy presýtení selfie fotografiami, ktoré nám prostredníctvom sociálnych sietí pravidelne strpčujú život. No niekedy stačí naozaj originálny nápad a dostaneme výsledok, ktorý nám vyrazí dych.

To je prípad aj tohto muža. V časoch, keď sme ešte ani len nechyrovali o smarfónoch a ošiali menom „selfíčka,“ Hugo Cornellier, 12-ročný chlapec z Kanady, dostal nezvyčajný nápad. Rozhodol sa, že sa bude fotiť každý deň. Chcel tak zaznamenať jedinečný proces dospievania.

A čuduj sa svete, naozaj mu jeho odhodlanie vydržalo. Až do svadobného dňa sa fotil každý deň. Na jeho fotografiách vidíme, ako sa postupne menia jeho črty a z chlapca sa stáva dospelý muž. Nielen my ho však môžeme obdivovať za jeho odhodlanie. Dokázali by ste sa fotiť úplne každý deň? Svoj nápad po prvýkrát zverejnil v roku 2009, keď na YouTube nahral svoje video, ktoré je kompiláciou 300 selfie fotografií.

Mladému chlapcovi doslova zmenilo život video Noaha Kalinu, ktorému sa cez selfie fotografie podarilo zachytiť vlastný proces starnutia. Posledný výsledok zverejnil len pred pár dňami a video, ktoré sa skladá z viac než 2 500 fotografií, doslova očarilo celý svet. Vidíme na ňom deväťročnú zmenu, počas ktorej  sa z 12-ročného chalana stáva 20-ročný muž. A aby to malo naozaj šťavu, video končí v Hugov svadobný deň.

Od februára 2008 až do augusta 2017. Úžasný proces dospievania

A aký to má zmysel? Pre Huga obrovský. Verí, že raz ho bude môcť ukázať svojim deťom či vnukom a tak bude mať pre jeho rodinu obrovskú výpovednú hodnotu. S fotením nemieni prestať. Je pevne rozhodnutý pokračovať vo svojom projekte dovtedy, dokiaľ mu vydrží zdravie. Držíme mu palce!

Je to určite skvelý nápad. Sme radi, že niekto ukázal, že „selfíčka“ nie sú len o našpúlených perách a dokonalom mejkape. V skutočnosti môžu byť skvelou reflexiou nášho života.

Pozri aj: Slonia skala: Jedinečný prírodný unikát, aký môžete nájsť jedine na Islande

indy100.com
Príbehy
0
Komentovať (0)