Foto: Facebook (Lauren Ansell)

Pavúky nie sú príjemnými spoločníkmi. A preto aj Austrália, ako domov násilných klokanov, divokých psov a neuveriteľne dlhých kamiónov prestáva pôsobiť pri tomto pohľade, tak atraktívne.

A keď vás počas ničím nerušeného večera vo vašom útulnom príbytku prekvapí takéto enormne veľké čudo, nemôžete reagovať s chladnou hlavou. Alebo áno? U protinožcov sú zrejme zvyknutí na veľké množstvo hadov, pavúkov a iných monštier, ktoré strpčujú každodenný život, v inak celkom príjemnom prostredí. Čo by ste však robili v situácii tohto mladého páru si radšej ani nepredstavujte.

Posted by People's Weather on Mittwoch, 26. Juli 2017

Pokojne to skúste, avšak musíte dbať na to, že pokiaľ ho budete chcieť zabiť, tak si vás nájde a už nikdy o vás nebudú vaši známi počuť ani zmienku. Chytiť ho do pohára je tiež veľmi naivné, potrebovali by ste totiž malý súdok. To ako sa však zachoval tento mladý pár je naozaj obdivuhodné. Tento druh pavúka sa nazýva Heteropoda Maxima a patrí do čeľade maloočkovitých. Je jedovatý, no v skutočnosti by vás zabiť nemohol. Zároveň by ste sa však nevyhli pocitom závrate a horúčkam.

Táto desivá obluda sa objavila na vonkajšej strane ich sklených dverí, počas toho, ako pripravovali večeru. Podľa Lauren, ktorá sa videom popýšila na facebooku, pavúk vyzeral pomerne neškodne. To bolo však len dovtedy kým sa k pavúkovi nepriblížili a ten sa začal hnevať. „Môj priateľ bol vonku a snažil sa uvariť jedlo. Nechceli sme ho zabiť, no veľmi sa mu nepáčilo ani keď sme ho chceli presunúť.“ prezradila Lauren. „Je stále živý a zdravý. Pomenovala som ho Aragog.“

Posted by People's Weather on Mittwoch, 26. Juli 2017

Aragog, ktorého prezývka pochádza od obrovského pavúka z Harryho Pottera, sa teraz presunul niekam do ich záhrady, dvojica však netuší, kde by mohol byť. Nevyzerá to tak, že by ich táto skutočne vystrašila. Väčšina ľudí nespí aj niekoľko nocí keď sa pavúk v jednom momente nachádza v rohu a v druhom po ňom neostane ani stopy. Lauren, taktiež povedala, že tak, ako tomu bolo v Harry Potterovi, aj ich pavúk utiekol do Zakázaného lesa. To však nie je celé. Pevne veríme, že Lauren videla všetky filmy a veľmi dôsledne. Aragog mal totiž zhruba 700 detí, ktoré boli v skutku krvilačné. Ostáva už len dúfať, že dvojicu nebudú pavúky naháňať, zatiaľ čo budú unikať v lietajúcom aute.

Pozri aj: Aby znížili populáciu komárov, vypustia ich ďalších 20 miliónov. Takto si predstavuje sesterská firma Googlu boj s prenosnými chorobami

ladbible.com
Príbehy
0
Komentovať (0)