Záber z animovaného seriálu No počkaj, zajac!. Foto: Soyuzmultfilm

Zajac a vlk hlásia návrat na scénu.

Vyrástli na ňom celé generácie a aj keď sa to možno niekomu nebude zdať, vzniklo len dohromady 20 dielov. Legendárny animovaný seriál sovietskej produkcie, No počkaj, zajac! sa dočká nových epizód.

Príbehy o prefíkanom zajacovi a tak trochu smoliarskom vlkovi bavili celé generácie nielen v Európe, ale prakticky po celom svete desiatky rokov. Paradoxom však zostáva, že veľa epizód nevzniklo. To sa už ale čoskoro zmení, informuje web omediach.com.

Podľa informácií agentúry TASS totiž v Rusku pracujú na desiatkach nových epizód, ktoré sa do tamojšieho vysielania dostanú na prelome leta a jesene. Za vznikom nových častí (dá sa povedať) kultového seriálu No počkaj, zajac! bude stáť produkčná spoločnosť Soyuzmultfilm.

Nové časti bude mať na starosť celkom nový tím tvorcov, keďže z pôvodného dua – režisér Vjačeslav Kotěnočkin a Svetozar Rusakov už ani jeden nežije. Soyuzmultfilm vyprodukuje až 52 nových epizód a divákom budú predstavené aj celkom nové postavičky. Dvaja hlavní hrdinovia navyše prejdú redizajnom, aby boli rozprávky bližšie najmä súčasnej generácii malých divákov.

No počkaj, zajac! bol najskôr projektom, ktorý tvorcovia zmýšľali uviesť v kine ako celovečerný film. Napokon ale vzniklo 16 samostatných dielov, tie boli produkované a  vysielané v rokoch 1968 až 1986. Po rozpade ZSSR vznikli ďalšie štyri epizódy, ktoré sa ale nestreli s veľkým úspechom. Navyše, hlavný hrdina vlk v nich prestal fajčiť a piť.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )