Michal Blaško / / Objektívom
Pätica chalanov z bratislavskej kapely Horehigh zaujala už v Demovnici Rádia_FM  s piesňou Nočný kopec. Odvtedy nezaháľajú, užívajú si spoločným hraním jeden koncert za...

Pätica chalanov z bratislavskej kapely Horehigh zaujala už v Demovnici Rádia_FM  s piesňou Nočný kopec. Odvtedy nezaháľajú, užívajú si spoločným hraním jeden koncert za druhým a momentálne nahrávajú debutový album v štúdiu TC Lemons.

Inak tomu nebolo ani počas tohto príjemného, hudbou naplneného večera.

V stredu 17. februára rozozvučali svojimi nástrojmi kapely Voila a Horehigh Stredisko kultúry Bratislava Nové Mesto pod organizačnou taktovkou Go2stage. Hoci v jednej zo skladieb Rixo (spevák a klávesák) spieva “Tak som ostal doma sám”, na koncerte veru opustení neboli a fanúšikovia si k nim cestu našli.

Zaujali najmä výrazným výkonom trubkára s prezývkou Kúzelník, netradičnými zvukmi klávesov a príjemne jammujúcou basou spolu s bicími, doplnenými o nápadité atmosférické elektronické podmazy. Hudobné inšpirácie čerpali od Deža, ktorému sa v jednej skladbe pokúšali “ukradnúť dušu”, či v závere svojho koncertu od Riša Müllera. Práve ten patril ich vlastnej verzii skladby 2 líšky, za ktorú boli fanúšikmi ocenení zaslúženým potleskom.

Hoci kapela Voila docestovala z Prahy, jej koncert bol výletom naprieč Európou. Ibiza, Paríž, Praha, Berlín. Romantické lásky a zaľúbenia hravosť, more, piesok, slnko, radosť a jemný závan exotiky. To všetko a ešte omnoho viac prináša na pódium jemná, roztopašná blondínka vystupujúca v nariasenej pestrofarebnej sukni spolu so svojou kapelou.

Speváčka Zdenka Trvalcová, pôvodom zo Žarnovice, žitím v Prahe a srdcom na Ibize či v uličkách Paríža, je mnohými považovaná za slovenskú Edith Piaf. Vďaka jej muzikálnosti jedinečnému rozsahu a hlasovému zafarbeniu jej toto označenie právom patrí.

Na cestách aj na pódiu ju podporujú počas koncertov štyria silní chlapi. Alebo chlapci? Každý má v sebe kúsok detskej hravosti. Akordeonista, Michal Mihok, z nej asi nikdy nevyrastie. Svojou hrou, scénickým robotickým vystupovaním, či klaunskými výstrelkami na pódiu rozveselí nejedného diváka. Nezaostávajú za ním ani usmievavý gitarista Antonín Dlapa, kontrabasista Miloš Klápště, či energický Jan Chalupa za bicími.

Kapela v Bratislave nehráva často, preto si koncert pred slovenským publikom užili úplne naplno. Hneď na úvod to bol známy šansón od Edith Piaf – La Vie En Rose, v jedinečnom podaní Zdenky. Odohrali najmä skladby z debutového albumu Décollage. Nechýbal ani ich najväčší hit Flip-Flops, či James Dean from Berlin, skladba o speváčkinom stretnutí tajomného muža práve počas návštevy Berlína.

Spolu s Voila vystúpili aj dve sestry zo swingového vokálneho tria Hot Sisters. Atmosféru doplnili spevom, štýlovým výzorom a swingovými tanečnými kreáciami.

Pražská kapela so sebou priniesla pozoruhodnú zmes swingu, chansonu, twistu, reggae, popu, či hip-hopu. Svoj koncert naplnili nielen pestrými hudobnými odtieňmi, ale aj radosťou z hudby a zo života.Komentovať (0)