Michal Blaško / / Objektívom
Tyršovo nábrežie tento víkend privítalo už 9. ročník Bratislavského majálesu. Trojdňový festival na pravom brehu Dunaja privítal tisícky návštevníkov, ktorí si za slnečného počasia...

Tyršovo nábrežie tento víkend privítalo už 9. ročník Bratislavského majálesu. Trojdňový festival na pravom brehu Dunaja privítal tisícky návštevníkov, ktorí si za slnečného počasia užívali rôzne atrakcie pre deti aj dospelých. Hlavne pre deti bol určený Centrop Park. Bola pre nich pripravená autodráha, na ktorej jazdili autíčka na ľudský pohon (jazda na bicykli), rôzne tvorivé dielne a veľa balónov.

Pre dospelých bola pripravená Kozlovna s niekoľkými výčapnými zónami a s jedenástkou Kozel. Toto pivo bolo aj základom rekordného 11-metrového koláča, ktorý mohli všetci za dobrovoľný príspevok aj ochutnať. K dobrému pivu samozrejme patrí aj dobré jedlo zo stánkov od výmyslu sveta, vrátane tradičných bratislavských rožkov.

Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku si v Café Európa pripravilo pre záujemcov niekoľko diskusií pri káve a koláčiku. Diváci sa mohli dozvedieť viac o smerovaní Bratislavy, ako aj o nadchádzajúcom predsedníctve Slovenska EÚ. Počas majálesového víkendu sa konal aj 4. májový džem, trh plný vlastnoručne vytvorených výrobkov, ktoré hrali rôznymi farbami a lákali k nákupu.

interez.sk, Zuzana Šefčovičová
interez.sk, Zuzana Šefčovičová

Azda najväčšiu pozornosť priťahoval hlavný stage, kde sa od skorého poobedia striedali slovenskí ale aj českí interpreti. A tak ste si tu mohli vypočuť Petra Lipu, ktorý spieval Lasicu, ale aj Swingless Jazz Ensemble. Predstavil sa aj Tono S. & Beyuz, aj pražský raper Xindl X so svojou skupinou. Hlavnými hviezdami piatkového a sobotného večera boli tri overené a veľmi populárne koncertné skupiny Para, Hex a Polemic. Texty skladieb týchto skupín sú natoľko známe, že sa pred pódiom vytvoril tisícový spevácky zbor. Skupina Hex dokonca vyzvala divákov, ktorí mali záujem si s nimi zaspievať, aby prišli na pódium k nim. Na ich počudovanie sa pri nich objavilo hneď niekoľko mladých ľudí. Skupina Polemic využila sociálne siete a pre užívateľov odvysielala časť svojho vystúpenia.

Záver Majálesu patril ohňostroju, ktorý bol za zvukov slávneho valčíka Na krásnom modrom Dunaji odpálený z lode na Dunaji.

 Komentovať (0)