Michal Blaško / / Objektívom
17. mája sa v klube MMC uskutočnil koncert legendy. Do Bratislavy zamieril Johny Lydon, niekdajší frontman legendárneho britského zoskupenie Sex Pistols so svojim terajším...

17. mája sa v klube MMC uskutočnil koncert legendy. Do Bratislavy zamieril Johny Lydon, niekdajší frontman legendárneho britského zoskupenie Sex Pistols so svojim terajším projektom Public Image Limited. Do klubu zamierili ľudia v rokoch a so spomienkami na staré punkové časy.

Pri bare to vyzeralo ako v tom najlepšom podniku alebo na stretávke starých známych a MMC sa premenilo na 70. roky. Ako prvá sa na pódiu predstavila česká kapela Visací Zámek a bolo vidieť, že diváci ich hudbu poznajú od slova do slova. Klubové koncerty im skutočne svedčia, no na festivale Pohoda, na ktorom hrali pár rokov dozadu ukázali aj to, že nemajú problém ani s veľkým festivalom.

Po nich už však začal koncert PIL a páni hudobníci aj napriek svojmu veku nestratili na energii skoro nič. Koncertná šou, počas ktorej si John Lydon pomáhal textami, ktoré mal pred sebou v knihe, trvala takmer 2 hodiny. Ich najväčší hit Love Song bol v poradí ako tretí a pre bratislavské publikum si kapela pripravila aj pár prerobených skladieb.

Po nich ukončil večer slovenský B-Complex.Komentovať (0)