V utorok 4. apríla sa v Bratislave uskutočnila akcia z trochu iného súdka, než z akých zvykneme prinášať reporty.

Aj keď skupinu Korn už dávno nepočúva len jedna subkultúra, ich hudba je stále agresívna a nahnevaná. Aegon arénu síce nezaplnili do posledného miesta, no koncert odohrali naplno a svojim fanúšikom ukázali, že sú stále na scéne a tvoria.

Serenity of Suffering – to je ich najnovší album z roku 2016. Kritika ho hodnotí rôzne, väčšinou má naň zmiešaný názor, no dočítate sa aj o chválach typu, že po úpadku je návratom do najlepšej éry kapely. V Bratislave albumu veľmi neublížili a to aj napriek tomu, že koncert je súčasťou turné práve k nemu. Zahrali z neho len dve piesne, Rotting in Vain a Insane.

Support turné sú skupiny privolávajúce peklo, Hellyeah a Heaven Shall Burn. Počas vystupovania prvej vzniká malý kotol a na záver hudobníci spolu s divákmi na striedačku kričia, ako inak než: „Hellyeah!“ Pri druhej nerozumiem, z kadiaľ tí chlapci berú energiu. Celý set hrajú vo veľmi rýchlom tempe. Zopárkrát sa síce úvod skladby tvári ako začiatok niečoho jemnejšieho, no potom prepukne v ešte agresívnejší a rýchlejší nárez. Ani publikum nezaháľa a od istého momentu sa kotol stáva samostatne žijúcim organizmom, podotýkam, že veľmi divým organizmom.

Headlinerovi sa pódium zväčšilo asi o polovicu. Zaujímavé sa stáva tým, že bolo dvojposchodové. Diváci sa ešte stihnú potešiť prineseniu stojana na mikrofón, typického pre vystupovanie Jonathana Davisa a hlavná časť večera sa mohla začať.

Piesne sú uvedené netradičným úvodom, spleťou zvukov, ktoré sú mysteriózne a rozvíjajúce predstavivosť. Pre skladby sú typické rýchle prechody a zvuková hutnosť. Človek sa nestíha nudiť, pretože má naozaj veľa podmetov na vnímanie. V dave po koncerte počujem komentár ktorý ma pobaví: „Ako rýchlo prešiel ten ich koncert, a pritom tá predkapela nemala konca.“

Korn svojou energiou dokazuje, že nestarne a v Bratislave odohral jeden výborný koncert. Keď nám zvuk gitár na začiatku piesne Blind obrazne pílil uši a Davis sa pýta: „Are you ready?“ naša odpoveď je jasná.

interez.sk (Bea Javorčíková, foto: Jaro Novák)
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy