Michal Blaško / / Objektívom
Na pódiu v Bratislavskom MMC sa ako prvá predstavila slovenská kapela zoskupená okolo Juraja Lišku, FALLGRAPP, ktorá divákom predstavila niekoľko skladieb z pripravovaného albumu,...

Na pódiu v Bratislavskom MMC sa ako prvá predstavila slovenská kapela zoskupená okolo Juraja Lišku, FALLGRAPP, ktorá divákom predstavila niekoľko skladieb z pripravovaného albumu, no nechýbali ani najväčšie hity ako I.N.Á., Rieka, či Vlasy. Taktiež odpremiérovali nový videoklip k piesni Duch mesta od Jany Kirschner, ktorý Fallgrapp zremixovali a oficiálne ho predstavia už v pondelok. Vyšlo im to naozaj výborne. Na samotnom koncerte síce Janka nebola, no veľmi dobre ju zastúpila speváčka kapely, Nora Ibsenová. Je potešením sledovať ako Fallgrapp koncertne dozrieva. Svoje vystúpenia už dlhšiu dobu dopĺňajú o vizualizácie od Akasha Visualstation a toto spojenie hudby s obrazom im naozaj vychádza.

Nemenej dobrú vizuálnu show pripravili aj rakúsky Sofa Surfers, o ktorú sa postaral filmár Timo Novotny. Ich vystúpenie bolo temné a energické. Táto kapela bola pred samotným bratislavským koncertom často spájaná so severskou zostavou Jaga Jazzist. Kto však očakával ťahavé tóny ako pri pohodových Nóroch, mohol zostať zaskočený. Počas celého koncertu sa prelínali rôzne štýly rocku, elektroniky, trip hopu, či acid jazzu. Celé vystúpenie mal pod taktovkou spevák kapely Mani Obeya a pri 3 skladbách mu sekundovala raperka Soulcat E-Phile, ktorá sa však ozývala len z plátna. Zloženie divákov bolo naozaj pestré. Zaspomínať si prišli hlavne tí, ktorí so Sofa Surfers „prežili“ svoju mladosť.

sofa (1)

sofa (2)

sofa (3)

sofa (4)

sofa (5)

sofa (6)

sofa (7)

sofa (8)

sofa (9)

sofa (10)

sofa (11)Komentovať (0)