screenshot

Na stránku už upozornila aj Polícia SR.

Obavy z čipovania ľudí, či už pomocou testov na zistenie ochorenia COVID-19 alebo vakcinácie, sú predmetom mnohých konšpiračných stránok a, žiaľ, sa ich chytajú aj niektorí slovenskí politici. 

Včera Polícia SR upozornila verejnosť na stránku „micro-chip.site“, na ktorej si po zadaní mena môžu osoby „overiť, či sú začipované“, respektíve kedy budú, informovala tlačová agentúra SITA.

Ako ďalej policajti informovali na webe Hoaxy a podvody – Polícia SR, na stránke zadali fiktívne meno Karol Korona, ktorého podľa výsledku čaká čipovanie do konca roku 2025. Rovnaký dátum podľa polície vyšiel aj iným vymysleným menám.

Stránka môže podľa polície existovať z jedného z troch dôvodov. „Zbiera skutočné mená osôb na ich prípadné zneužitie, zbiera mená osôb, aby si z nich napokon vystrelila, že uverili hoaxom o čipovaní, alebo sa snaží podporiť dezinformácie o čipovaní svojou existenciou,“ doplnila polícia.

Ide o recesiu

Už včera sa ale ukázalo, že stránka slúži najmä na pobavenie ľudí. Pred vstupom na stránku totiž musíte súhlasiť s upozornením, že web slúži ako recesia a čísla čipov sú náhodne generované podľa mena a priezviska. Stránka tiež upozorňuje, že pri vakcinácii a testovaní nedochádza k čipovaniu osoby a že vakcinácia, ako aj testovanie sú overené a faktami potvrdené spôsoby, ako predísť šíreniu nákazy COVID-19 aj iných chorôb.

Na stránke je uvedené, že aktuálny počet implantovaných čipov v databáze Slovenska je takmer 980-tisíc.

Ak ste na stránku zadali vaše meno, či hocijaké iné meno a nepáči sa vám, že sa nachádza v databáze, dá sa ho jednoduchým kliknutím odstrániť a nebude možné ho už opätovne vyhľadať.

screenshot

Ako informuje portál živé.sk, doména je zaregistrovaná od 15. decembra 2020. Najmä konšpiračnými stránkami na Facebooku sa web šíri minimálne od 21. decembra. Niektorí ľudia si skutočne mysleli, že išlo naozaj o register čipov. Vtedy sa ale ešte na stránke nenachádzalo upozornenie, že ide o satiru.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )