Foto: Humane Society International

Úradníci mesta Seongnam potvrdili vyčistenie hrôzostrašného miesta do dvoch dní.

Zdá sa, že psa nepovažujú za najlepšieho priateľa človeka v každom kúte sveta. Komplex s názvom Taepyeong-dong v meste Seongnam, nachádzajúcom sa južne od Soulu, hlavného mesta Južnej Kórey bol miestom, kde sa donedávna nachádzalo minimálne šesť psích bitúnkov. V týchto otrasných zariadeniach zomierali neustále stovky zvierat. Na jeho mieste vznikne mestský park. 

Podľa americkej skupiny Humane Society International boli zvieratá pred ich prípravou usmrtené elektrickým prúdom. Počas návštevy tohto bitúnka, ktorý bol zároveň hlavným dodávateľom psieho mäsa pre reštaurácie v Južnej Kórei, aktivisti našli zariadenia na doslovnú popravu elektrickým prúdom, spolu s už mŕtvymi telami psov, krvavými nožmi a zariadením, ktoré malo za úlohu zbaviť úbohé telá srsti.

Foto: Humane Society International

Neopísateľná radosť z úspechu

Nemilosrdné a oprávnené uzavretie tohto zariadenia bolo aktivistami oslavované ako historický moment. Dúfajú, že to bude príkladom aj pre ostatné podobné miesta v krajine. Nara Kim z Humane Society International sa k situácií vyjadrila takto: „Ako obyvateľka Kórey a zároveň aktivistka za práva zvierat, cítim úspech. Pre mňa osobne je to nesmierne povzbudzujúce, byť súčasťou zmeny, uzavretia tohto známeho psieho bitúnku.“

Foto: Humane Society International

„Bojím sa predstavy, koľko miliónov krásnych psov našlo za uplynulé roky svoj otrasný osud práve na tomto mieste. Tento objekt bol ohavnou škvrnou mesta Seongnam a aj preto sa tešíme, že bude zbúraný. Zároveň to predstavuje významný krok k ukončeniu priemyslu s psím mäsom v Južnej Kórei a vysiela jasnú správu, že práve tento priemysel v krajine nie je vítaný s otvorenou náručou.“ 

Neexistujú zákony, ktoré by toto zverstvo zastavili

V súčasnosti krajina nemá zákony, ktoré by upravovali to, akým spôsobom by mali byť psy určené na požívanie usmrtené, alebo ako by sa s nimi malo zaobchádzať. Niet preto divu, že sú ľudia v bitúnkoch tak krvilační a bezcitní. Každým rokom je takto zmasakrovaných státisíce psov. Počas letných mesiacov dokonca na účely delikatesy. Ľudia v Kórei totižto veria, že psie mäso dodáva energiu.

Foto: Humane Society International

Zároveň však minuloročný prieskum ukázal, že až 70% obyvateľov Južnej Kórey vôbec neje psie mäso, ale len 40% z nich bolo presvedčených o jeho zakázaní. No 65% podporilo chov a popravu psov v ľudskejších podmienkach.

Nádej je ukrytá v ľuďoch samotných

Humane Society International je bez pochýb na správnej ceste. Vďaka odhodlaným ľuďom z tejto organizácie bolo zatvorených už 13 psích bitúnkov a zachránených takmer 1600 psíkov, ktorých čaká oveľa krajšia budúcnosť v útulkoch a následne u nových, milujúcich majiteľov.

Viac fotografií si pozrite v galérii:

ladbible.com, hsi.org
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy