Foto: Pexels

Slovinsko má síce len "kúsok pobrežia", no je domovom niekoľkých pozoruhodných miest.

Slovinské pobrežné mesto Piran sa dostalo na zoznam 15 najkrajších malých miest v Európe vypracovaný americkou televíznou stanicou CNN, ktorá ho opísala ako malé Benátky.

Článok pokračuje pod videom ↓

CNN vo svojom príspevku na webe konštatovala, že Slovinsko má síce len „kúsok pobrežia“ zovretý medzi Talianskom a Chorvátskom, no je domovom niekoľkých pozoruhodných miest vrátane Piranu.

TASR – Katarína Kutišová. Kruhové námestie, Piran.

 Na zozname sú rôznorodé lokality

Okrem Piranu sú na zozname Korčula (Chorvátsko), Mostar (Bosna a Hercegovina), Anghiari (Taliansko), Giethoorn (Holandsko), Guimaraes (Portugalsko), Roscoff (Francúzsko), Nafplio (Grécko), Kenmare (Írsko), Tarnov (Poľsko), Regencós (Španielsko), Reine (Nórsko), Dinkelsbühl (Nemecko), Clovelly (Anglicko) a Mazara del Vallo (Taliansko).

Novinárka CNN Julia Buckleyová vo svojom článku píše, že vybraných 15 miest sa môže pochváliť nádhernou architektúrou a bohatým kultúrnym životom, ktoré sú porovnateľné s veľkými turistickými centrami, len ich navštevuje menší počet ľudí. Vo výbere sa ocitli rôznorodé lokality – od rybárskych mestečiek po stredoveké opevnené mestá.