NutsUP

Stravovať sa tučnými jedlami, veľkým množstvom cukru a rôznymi prímesami je unavujúce. Aj keď to sa to tak niekedy nezdá, nezdravé tuky vedia organizmus nepríjemne zaťažiť.

Veľké množstvo ľudí si to aj v našej krajine začína uvedomovať. Rozmáhajú sa nezávislé produkty a obchody malých farmárov. Medzi zdravé a poctivé produkty patrí aj NutsUP. Hovoríme o značke orechových masiel, ktoré majú na našom trhu veľký potenciál. Majú prírodné zloženie, zdravé tuky a najmä sa veľkým oblúkom vyhýbajú zbytočnostiam. Práve tým, ktoré predstavujú pre ľudské telo obrovskú záťaž. A práve naše telo je chemická továrnička, ktorá potrebuje na svoj chod správne látky. Maslá sú taktiež vegánske, to znamená, že ich môže jesť ktokoľvek.

NutsUP

Autor tohto projektu vám prezradí čosi viac o tomto atraktívnom a chutnom produkte. Jeho meno je Tomáš Hurajt a mimo toho, že sa podieľa na výrobe zdravých, orechových masiel, je aj výživovým poradcom. Na slovensku je však takýto typ stravy stále nevídaný, aj napriek tomu, že množstvo ľudí oň prejavuje veľký záujem. „Presne ako hovoríš, na slovenskom trhu je koncept takejto potraviny stále nový a málo vídaný. V zahraničí je to však už veľmi populárne.“ hovorí Tomáš, ktorého sme vyspovedali. „Faktom je, že Slováci začínajú byť náročnejší pri posudzovaní kvality potravín. Túto skutočnosť vnímame ako skvelú vec, pretože trh sa začína otvárať výrobcom prírodných potravín, malým farmárom, rodinným podnikom a vo všeobecnosti všetkým, ktorí na trh prinášajú niečo poctivé. „

NutsUP

Samozrejme aj napriek záujmu sa medzi nami stále nachádza veľa pokušenia. Ale ani toho sa netreba obávať, keďže maslá majú naozaj skvelú chuť. Pokiaľ sa obávate finančnej otázky, čítajte ďalej. Dnes to totiž vyzerá tak, že všetko kvalitné a zdravé, je drahé. „Ak stúpne dopyt po zdravých potravinách, konkurencia automaticky začne tlačiť cenu dole. Je však smutné, že ľudia stále šetria na jedle a pritom v rukách držia telefóny za stovky eur a každý víkend trávia v nákupných centrách.“ Vraví ďalej Tomáš. Pokiaľ si určíte priority, zbúrate aj vlastné prekážky.

NutsUP

NutsUP však na svojich produktoch nešetrí. Ide predsa v šľapajách svojej filozofie. Vysokej ceny sa však určite obávať nemusíte. „Voči našim zákazníkom je veľká zodpovednosť splniť to, v čo sa zaväzujeme – a teda ponúkať ten najlepší produkt. Každé naše maslo preto vlastní certifikát kvality. Snažíme sa vyberať tie najkvalitnejšie suroviny a neuberať sa cestou najlacnejšieho produktu na úkor kvality. Je to predsa funkčná potravina a my chceme aby fungovala.“ S priamočiarou víziou veríme, že NutsUP vystúpi do výšin.

NutsUP

Pokiaľ o svoje telo dbáte, rozhodne by ste nemali váhať pri výbere medzi zdravými a nezdravými potravinami. „Nezameriavame sa len na športovcov a ľudí s aktívnym životným štýlom, no aj na obyčajných ľudí, ktorým záleží na tom, aké potraviny používajú ako „palivo“ pre svoje telo.“ vraví Tomáš. Mnoho krát sa však stáva, že ľuďom sa viaže k zdravej strave aj menšia chuť dojedla. Práve preto, že medzi verejnosťou panuje dojem, že zdravé jedlo dobre nechutí. To je však omyl. „Čo sa týka sortimentu, už od začiatku pracujeme na ďalších verziách orechových masiel. Skúšame, testujeme a snažíme sa priniesť také, ktoré ešte viac ulahodia nie len nášmu telu, no aj našim chuťovým bunkám .“

NutsUP

Maslá vás zaujmú aj pohľad. Majú veľmi prívetivý dizajn, ktorý oku ulahodí. A nie len to, nesie aj pekné a dôležité posolstvo. „Balíme ich do skla, čím sa snažíme redukovať množstvo odpadu na Zemi, keďže sklo môžu zákazníci ľahko recyklovať či upcyklovať.“ Tomáš nám vysvetlil aj symboliku, ktorá je tiež hodná zmienky. Dizajn má predsa pripomínať to, čo je aj obsahom samotného produktu. V tomto prípade má pripomínať orechy a prírodu. Je čistý, nič ho „nešpatí“, tak ako aj samotné maslá sú čisté a ničím nedochucované. Tomáš ušiel na ceste k výrobe však veľký kus cesty a pomohlo mu aj to, že na všetko nebol sám. Odkiaľ však pramenila myšlienka priniesť niečo podobné aj medzi Slovákov? Pred pár rokmi sa rozhodol vyskúšať paleo diétu.

NutsUP

Stravoval sa teda najmä bielkovinami a zdravými tukmi. „Zhodou okolností som vtedy pracoval v USA a tam som sa po prvýkrát stretol s arašidovým maslom. Bolo pre mňa ako droga! Jedol som ho každý deň a keďže som mal fyzicky náročnú prácu, dodávalo mi dostatok energie. Keď som sa však vrátil na Slovensko, nevedel som nájsť ani jedno jediné arašidové maslo bez všetkých tých nechutností, ktorými sa u nás dochucuje.“ Opisuje nám svoj nápad Tomáš. Výrazne mu pomohla aj jeho priateľka. A vtedy už bola realizácia projektu len otázkou času. „Ťažké bolo nájsť tých správnych ľudí, ktorí by nám hodnotne dokázali s projektom pomôcť. Nakoniec sa nám to podarilo a vytvorili sme skvelí tím, s ktorým sme pripravení poskytnúť Slovákom to pravé orechové .“ Produkty je možné zakúpiť v e-shope a podporiť NutsUP môžete aj na sociálnych sieťach ako Facebook či Instagram.

Pozri aj: Na svete sú len 3. Z novej slovenskej polievkárne Soup Culture si odnesieš zdravú polievku v ekologickom kornútku

Najnovšie články