Foto: tvnoviny.sk

Téma rekonštrukcie ciest a celkovo dopravná infraštruktúra je na Slovensku kameňom úrazu. No aj v tejto oblasti sa nájdu svetlé body, pri ktorých stojí za to sa pristaviť. Jedným z nich je aj mesto Prešov a ich super rýchla výmena asfaltu počas nočných hodín. Žeby tento zahraničný trend konečne prišiel aj k nám?

Slovenskí cestári si zobrali príklad od ďalekého východu, konkrétne od Japonska, kde dokázali vyasfaltovať cestu za jedinú noc. Rovnaký čas na prácu si zvolili aj cestári v Prešove. Frekventovanú cestu, ktorá vedie cez známe sídlisko Šváby v tomto východoslovenskom meste uzavreli v piatok večer a práce na novom asfalte si naplánovali počas nasledujúcich troch nocí.

Jeden z robotníkov na otázku, ako sa mu pracuje v noci, trefne odpovedal „Ako v noci“. Ďalší z nočných pracovníkov sa vyjadril, že cez deň by sa pracovalo určite lepšie.

Stavbyvedúci Ján Zápotocký rozhodnutie vyasfaltovať cestu, pre Slovensko v netradičný čas, odôvodnil pre televíziu Markíza takto:

 „V meste Prešov sú úseky veľmi vyťažené a cez deň by nebola možná pokládka týchto vrstiev.“

Nejde však o prvý takýto prípad nočnej pokládky asfaltu v Prešove. Mesto takýto postup zvolilo už štvrtýkrát, a dôvod je podľa viceprimátora mesta Prešov Štefana Kužmu preto:

„Aby sme nenarobili problémy vodičom a vôbec nezapchali mesto.“ tvnoviny.sk

Napriek tomu, že by boli sťažnosti obyvateľov sídliska na nočný hluk pochopiteľné, sa nikto na rušenie nočného kľudu a hluk nesťažoval. Isto by sa však našli ľudia, ktorí sa v noci nevyspali podľa predstáv.

Dodávateľ na nový asfalt je odlišný od toho predchádzajúceho, na ktorom sa vytvárali vyjazdené koľaje od vozidiel. Nový dodávateľ sľubuje vyššiu kvalitu a dáva až päťročnú záruku.

Čo to vcelku znamená? Kvalitnejšie cesty, žiadne zápchy a rýchla práca. Veríme, že tento ideálny trend sa na Slovensku rozšíri a stane štandardom. 

Pozri aj: Výbuch zrejme ovplyvní aj nás. Erupcia sopky na Bali môže spôsobiť ochladenie klímy

StartItup.sk, TvNoviny.sk
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy