Príslušník policajného zboru mal počas služby 5. novembra spôsobiť mužovi zaistenému pri trestnom čine viacpočetné zranenia. Tým v nemocnici na druhý deň podľahol.
Policajt sa má aktuálne nachádzať v policajnej cele, o tom, či zostane za mrežami, alebo bude stíhaný na slobode, rozhodne v najbližších hodinách súd v Košiciach.
Inšpekcia o ničom nevedela
Podľa informácií TV Noviny sa mal Úrad inšpekčnej služby o prípade dozvedieť až dva dni po tom, ako sa incident udial. Rozhodujúcim momentom bola pitva, pri ktorej lekári zistili, že príčinou smrti boli následky spôsobené útokom policajta.
V prípade sa naskytá jeden veľký otáznik, a síce, prečo po tomto čine nikto z policajtov nič nenahlásil. Aj toto má byť predmetom vyšetrovania.
Muž, ktorý je členom policajného zboru 25 rokov, strávil údajne už druhú noc v policajnej cele, kde čaká na rozhodnutie súdu o tom, či bude vyšetrovaný na slobode, alebo za mrežami. Prokurátor trvá na väzbe, aby nemohol ovplyvňovať svedkov.
Muž zraneniam podľahol
Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok po prevalení toho, čo sa stalo, vyhlásil, že zákon musí platiť pre každého rovnako a vec má byť riadne prešetrená. Šéf rezortu však zároveň uviedol, že išlo o recidivistu, ktorý spáchal viacero priestupkov.
Podľa TV Noviny je obeťou policajta 48-ročný Ľubomír, ktorý žil štyri roky na ulici. V obchode ho najskôr zadržali príslušníci bezpečnostnej služby pri tom, ako sa pokúšal ukradnúť fľašu tvrdého alkoholu.
Tí privolali policajtov a medzičasom ho držali v miestnosti pre bezpečnostnú službu. Práve na tomto mieste mal policajt zadržaného muža dobiť.
Po prevezení na obvodné oddelenie Ľubomír upadol do bezvedomia. Bola privolaná rýchla záchranná služba, 6. novembra muž v nemocnici následkom zranení podľahol.
Slovák nám popísal, ako takmer prišiel o peniaze. Ak sa chystáte cestovať, vieme, na čo si dať pozor
Práca, ktorá vás kedysi bavila, vás dnes ničí: Expertka vysvetlila, prečo sa vyhorenie začína nenápadne a pomaly
100-krát ju bodla, potom dieťa vyrezala z maternice. Beštiu odsúdili, pobyt v cele smrti označuje za hotel
Zločinec, kvôli ktorému vznikol štokholmský syndróm. Milovali ho ženy aj rukojemníci, z väzenia ušiel 17-krát
Boli sme na kúpalisku za 12 €: Plavecký bazén zatarasili ležadlom, nafukovacia atrakcia ležala v tráve
Lieky si v nočnej hodine v lekárni nekúpite: Video Kobielskeho nahnevalo Slovákov, BSK aj Dr. Max reagujú
Odborník na maloobchod: Vlna prepúšťania a zatvárania obchodov porastie, Slovensko zaplavujú diskonty












Nahlásiť chybu v článku