V súvislosti s údajným pripravovaným prevratom zamedzili vstup na Slovensko štyrom osobám. Pri ďalších piatich ľuďoch tento proces prebieha. Vyplýva to z vyjadrenia ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka (Hlas-SD) zo štvrtkovej tlačovej konferencie. Šutaj Eštok zároveň potvrdil, že jednu osobu s ukrajinským občianstvom Slovensko vyhostí.
„Samozrejme, budú konať aj orgány činné v trestnom konaní,“ dodal minister. Informácie, aké konkrétne riziko vyhostená osoba predstavuje pre SR, zatiaľ nemá. Dodal, že orgány činné v trestnom konaní vedia, čo robia. Rezort komunikuje aj so Slovenskou informačnou službou a vojenským spravodajstvom.
Preventívne opatrenia
Šutaj Eštok uviedol, že štát prijal preventívne opatrenia. Deklaroval, že nedovolí, aby po ľuďoch, ktorí chcú protestovať, strieľali bezpečnostné zložky gumovými projektilmi alebo sa proti nim použili vodné delá. „Kto chce protestovať, nech protestuje,“ vyhlásil.
Minister tiež uviedol, že zachytil informácie, že v krajine je gruzínska légia, ktorá po vzore „toho, čo sa udialo v Gruzínsku“, operuje aj na Slovensku. Do týchto aktivít majú byť zapojení aj slovenskí občania. Poverená policajná prezidentka Jana Maškarová vo štvrtok informovala, že Slovensko vyhostí v súvislosti s informáciami o údajnom prevrate jedného ukrajinského občana.
Šéf IĽP: Ficova vláda chce Slovákov v zahraničí umlčať, zasahuje do ich práva voliť. Krajina cúva, nejde vpred
Bola som na najlepšom letisku na svete: Vodopád je zadarmo, najete sa aj lacno a okúpete v strešnom bazéne
Mirka odišla na Lombok, kde ju jedlo v reštaurácii vyjde 1 euro. Analytik povedal, aké konsolidačné opatrenia by nám pomohli
Chcela si vziať život, a tak skočila z Empire State Building. Elvita Adamsová je jediná žena, ktorá to prežila
Kyanidu neveril, poistil sa guľkou do hlavy. Posledné dni Adolfa Hitlera boli plné paranoje a strachu














Nahlásiť chybu v článku