Foto: Polícia Slovenskej republiky - Trenčiansky kraj

Sú to hrdinovia.

Životy dvoch hasičov si vyžiadala pondelková nehoda na diaľnici D1 pri Hornej Strede (okres Nové Mesto nad Váhom). Pri hasení požiaru osobného auta na diaľnici narazil do stojacich zasahujúcich vozidiel kamión.

Po nehode je takisto jedna osoba ťažko a jedna ľahšie zranená. Diaľnica bude uzatvorená v oboch smeroch až do ukončenia obhliadky nehody. Vyplýva to z informácií Ministerstva vnútra SR a trenčianskej krajskej polície.

Ako priblížila polícia, pri požiari zasahovali dve vozidlá Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) a jedna hliadka Mýtnej polície. „Po ich príchode na miesto udalosti do nich z doposiaľ neznámych príčin narazilo nákladné motorové vozidlo,“ doplnili na sociálnej sieti. Na miesto nehody Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby SR vyslalo dva záchranárske vrtuľníky a tri pozemné ambulancie.

Prezidentka SR Zuzana Čaputová vyjadrila sústrasť rodinám hasičov, ktorí zahynuli pri pondelkovej (27. 5.) nehode na diaľnici D1. Zraneným zaželala skoré uzdravenie. „Myslím na rodiny a blízkych dvoch hasičov, ktorí sa stali obeťami autonehody pri Hornej Strede. Pri výkone svojej práce prišli o život. Všetkým pozostalým vyjadrujem úprimnú sústrasť,“ uviedla prezidentka na sociálnej sieti.

Sú to hrdinovia

„Vyjadrujem úprimnú sústrasť rodinám zasahujúcich hasičov a skoré uzdravenie zraneným,“ uviedol na mieste minister vnútra Matúš Šutaj Eštok. Apeloval na vodičov, aby boli počas šoférovania pozorní, vnímali okolie a snažili sa predísť zbytočným tragédiám. Úprimnú sústrasť pozostalým hasičov vyjadrili na sociálnej sieti aj viacerí politici.

„V plnom nasadení a do poslednej chvíle slúžili nám všetkým. Nasadzovali vlastné zdravie a životy, aby ochránili životy a majetky slovenských občanov. Statoční hasiči, ktorí pri výkone svojho povolania zahynuli pri tragickej nehode na diaľnici D1, ostanú pre celé Slovensko navždy hrdinami,“ napísal na sociálnej sieti Šutaj Eštok.

Hasičský a záchranný zbor sa v najbližších hodinách k udalosti nebude vyjadrovať a bližšie informácie poskytne hneď, ako to situácia umožní. „Dnešná tragická dopravná nehoda je obrovskou stratou pre Hasičský a záchranný zbor. Myslíme na rodiny zosnulých hasičov,“ dodali hasiči na sociálnej sieti. Prezident HaZZ Adrián Mifkovič bol na mieste nehody, rovnako ako prezident Policajného zboru Ľubomír Solák.

„Kamión bol zapichnutý v hasičskom aute a sčasti zachytil aj policajné auto. Ja som išiel okolo, to bol strašný náraz“, opísal pre Nový Čas jeden zo šoférov. „Ľudia v panike pobehovali okolo, niektorí duchaplne pomáhali. Bol tam chaos. Všetky obchvaty boli upchaté. Dlho sa nedalo pohnúť,“ uviedol jeden z vodičov, ktorý stál neďaleko za miestom nárazu.

Polícia na mieste vykonáva prvotné neodkladné a neopakovateľné procesné úkony. Bližšie informácie poskytne, až keď to dovolí procesná situácia.

Uložiť článok

Najnovšie články