foto: YouTube

Michal Blaško / / Film
Česká komédia Bajkeri režiséra Martina Koppa v týchto dňoch predstavuje oficiálny trailer a plagát k filmu.

Tohtoročné leto sa nieslo v znamení nakrúcania nového českého filmu, keďže filmová novinka Bajkeri vznikala od mája až do konca júna. Medzi celou plejádou českých hviezd si jednu z hlavných úloh zahrala slovenská speváčka Celeste Buckingham. Slovenskí diváci sa na kinopremiéru môžu tešiť už 26. októbra.

Tvorcovia Bajkerov sľubujú zábavnú letnú komédiu v štýle Snowboarďákov a Rafťákov. Nevlastní bratia Jáchym a David trávia spoločne s kamarátom Sašom väčšinu času vo svete sociálnych sietí. Synonymom vzťahov sú pre nich virtuálne chaty s dievčatami, ktoré nikdy nevideli, ich obživou je falošná módna show, v ktorej sa predstiera niečo, čo ani neexistuje a najväčší životný problém predstavuje vybitý mobil alebo nefunkčná wifi.

Na nátlak rodičov sa vydávajú na 200-kilometrový cyklovýlet. S prekvapením zisťujú, že tam vonku je skutočný svet, v ktorom život znamená viac, než len status na facebooku, ozajstné dievčatá vyzerajú akosi lepšie, než kreslené akčné hrdinky z počítačových hier a k láske patrí tiež sex. Zrážka so životom síce nesie isté úskalia, ale s humorom sa dá zvládnuť nielen výšľap do strmého kopca, stavba stanu, chýbajúca elektrická zásuvka, ale aj sok v láske.

Snímka je celovečerným režijným debutom Martina Koppa (1983). „Bajkeri sú najmä o mladej generácii vo veku okolo 17 rokov a o tom, že by títo mladí mali občas vytiahnuť hlavy zo svojich temných izieb, sociálnych sietí, videohier, vyjsť na čerstvý vzduch a skutočne niečo zažiť,“ hovorí o svojom najnovšom filmovom počine. Zárukou kvality a pútavého príbehu je scenár z pera Petra Kolečka, ktorý je okrem iného čerstvým držiteľom Českého leva za scenár k filmu Masaryk.

V hlavných úlohách sa okrem Celeste Buckingham predstaví trojica mladých českých hercov – Adam Mišík, Jan Komínek a Vojtěch Machuta.

Pozri aj: Herec, ktorý stvárnil klauna v horore To, nechal z filmu vystrihnúť jednu scénu. Bola až príliš desivá

TS Soul For Show
0
Komentovať (0)