Foto: Imdb (Warner Bros.)

Ľuboš Belko / / Film
A je desivá z jednoduchého dôvodu.

Nejde totiž o to, že by mohla divákom spôsobiť srdcovú príhodu, no každý máme svoje osobné dôvody, prečo sa radšej vyhneme niečomu, čo nám nie je po srsti. A vedzte, že inak by tomu nebolo ani u vás, keby ste stvárnili klauna, ktorý je v skutočnosti stelesnením zla a živí sa detským strachom. V takom prípade by ste pochopili, že je prirodzené mať zlý pocit zo svojho hereckého výkonu. A nie preto, že by bol zlý. Naopak.

Bol až príliš dobrý. Pokiaľ ste film, ešte nevideli, určite tak učinte. Ak ste ho už videli, potom viete nielen to, že je veľmi dobrý a strašidelný, ale dokonca je prekvapivo zábavný. Pred časom však Bill Skarsgård poskytol interview pre Playback podcast, v ktorom uviedol, že vo filme bola ešte jedna scéna, ktorá však bola príliš desivá, a tak bola z filmu vystrihnutá.

Je tu jedna zo scén, v ktorej vystupuje Pennywise v časoch, kedy ešte nebol ‚Pennywise‘. Nakrúcali sme ju dodatočne. Mal to byť flashback do 17. storočia. Nakoniec však bola veľmi, veľmi znepokojujúca. Som v nej ja… ale nie som klaun. Vyzerám tam omnoho viac ako ja,“ povedal Bill. Niektorí fanúšikovia sa domnievajú, že ide o jeden z prvých návrhov scenára, ktorý písal Cary Fukunaga.

V tejto scéne dovolila matka klaunovi zožrať jej vlastné dieťa výmenou za bezpečie. Podľa Digital Spy mal Pennywise v tejto scéne vyzerať úplne inak, ako ho vidia deti vo filme. „Omnoho viac pripomínal človeka, s výnimkou toho, že bol priveľmi bledý.“ Aj napriek tomu, že sme tú scénu nemali možnosť vidieť v Kapitole 1, je veľká šanca, že v pokračovaní filmu ju budeme môcť vidieť.

Bill napokon dodal: „Nechcem nič vyzradiť, pretože scénu ešte možno využijeme v pokračovaní. Je však veľmi znepokojujúca. Ide o príbeh toho, odkiaľ prišiel Pennywise. Myšlienka je tak, že To, teda entita bola spiaca a odpočívala tisícky rokov až do založenia mesta Derry.“ Budeme len dúfať, že túto scénu uvidíme. Pokiaľ nie v pokračovaní, tak aspoň v bonuse na Blu-Ray vydaní.

Pozri aj: 15 hercov, ktorí sa po hraní svojej filmovej role úplne zmenili

buzzfeed.com
0
Komentovať (0)