Michal Blaško / / Kultúra
Nouvelle Vague pripravujú na jeseň vydanie nového albumu aj dokumentárneho filmu. Ešte predtým sa však 19. mája predstavia v rámci projektu Orange Music Live...

Nouvelle Vague pripravujú na jeseň vydanie nového albumu aj dokumentárneho filmu. Ešte predtým sa však 19. mája predstavia v rámci projektu Orange Music Live v  Starej tržnici v Bratislave.

Nouvelle Vague sa po vyše päťročnej odmlke hlásia s novým albumom. Ten bude v rámci histórie kapely, ktorá sa preslávila bossa nova re-aranžmánmi známych hitov, v mnohom prelomový. Okrem klasických punkových a post-punkových piesní v bossa nova prevedeniach bude album po prvýkrát vôbec obsahovať aj autorské skladby z pera zakladateľov kapely, Oliviera Libaux a Marca Collina. Okrem toho na ňom nájdeme tiež remixy od ďalších hudobníkov a producentov, napríklad Caravan Palace, Lindstrom či Dream Koala. Vydanie albumu bude sprevádzať dokumentárny film Nouvelle Vague by Nouvelle Vague and some friends, ktorý mapuje históriu kapely od jej počiatkov až dodnes.

nouvelle vague

Kapela Nouvelle Vague má na konte štyri štúdiové albumy a spolu viac ako milión predaných nosičov. V rámci svojich turné už navštívili aj tie najprestížnejšie svetové sály, Royal Albert Hall v Londýne, Olympiu v Paríži či Hollywood Bowl v Los Angeles. V kapele sa vystriedalo množstvo skvelých speváčok, medzi inými aj Nadéah Miranda, Mélanie Pain či Phoebe Killdeer alebo aktuálne Lisette Alea a Elodie Frege. Na štúdiových albumoch však môžeme počuť aj ďalšie, hosťujúce hviezdy. S Nouvelle Vague si zaspievali Martin Gore (Depeche Mode), Skye Edwards (Morcheeba) alebo Julliette Lewis.

[youtube cfvIMTlM4sY 720 410]

Na štvrtkovom koncerte v Starej tržnici bude kapele predskakovať mladý, talentovaný producent a DJ Petijee a oficiálna afterparty po koncerte sa uskutoční v Klube Dole.

Koncert Nouvelle Vague v Starej tržnici je súčasťou projektu Orange Music Live v Starej tržnici. Zákazníci Orangeu majú vďaka aplikácii Orange Výhody možnosť využiť poukážku na 5 – eurovú zľavu z ceny lístka, ako aj ďalšie benefity. Vstupenky sú k dispozícii v sieti Ticketportal.Komentovať (0)