Štvorica šialených, všetko navôkol hejtujúcich raperov, ktorí na slovenskej scéne nemajú konkurenciu.

Rýchle texty, svojský humor, postoje a témy z ktorých niekedy rozum zastáva. Dva videoklipy, po ktorých nebudete vedieť, či ide o žart, alebo nie. Na otázky o No Talent Generation nám odpovedal T-Dog. Všetko, čo sa v nasledujúcich riadkov dočítate, musíte brať s veľkou rezervou. Každá veta by mala byť po správnosti ukončená smajlom (:D), alebo zobrazením emócie (smiech), no nebolo to možné, veď ako by to vyzeralo. Proste si tam tieto veci predstavte. 

no talent generation (5)

Tak sa nám trochu predstavte. Kto všetko a čo vlastne je No Talent Generation?

T-Dog (Hot-Dog), BigBeef (Janis), El-Macho (Samis), BlekWolf (Maxo). Každý mal svoje veľké ciele a každý kvôli drogám a chľastu zlyhal. Tak sme sa rozhodli, že sa nejdeme na nič hrať a spravíme niečo pravdivé.

Prečo práve takýto názov? Neveríte, že dnešná generácia má talent? (ak generation znamená generácia ako si myslím)

Generation znamená generácia. Za tento komplikovaný preklad vám pane dávam bod. Ty evidentne talent máš.

Ďakujem za vysvetlenie, skúsim sa spýtať na niečo zmysluplnejšie. Čo Vás inšpiruje pri tvorbe?  Píšete si texty sami?

Stačí sa prejsť po ulici, prihlásiť sa na Facebook, pozrieť Instagram, televízne noviny či inú k.kotinu a hneď ťa naserie toľko vecí, že s textami nie je vôbec žiadny problém. Mňa osobne okrem iného inšpiruje, keď si otvorím stránku, alebo pustím klip mladej legendárnej skupinky s menom HAHA crew. Vtedy nevnímam okolitý svet a stáva sa zo mňa HULK vo svete poézie. Tak naštartovať, nasrať a zároveň utopiť v pocite hanby ma v poslednom čase dokáže máločo.

no talent generation (6)

Niektoré piesne sú trošku „extravagantné“. Ako to s nimi je? Ide o humor, alebo vyjadrujú Vaše skutočné postoje a názory?

Ja by som ich nenazval extravagantnými. Podľa mňa sú primitívne. Pokiaľ sa ma opýta kamarát vegán a vysokoškolák tak ide o humor. Pokiaľ sa ma to však opýta nejaký cudzí človek, respektíve dáky smrad ktorého nemusím, tak mu poviem, že to vyjadruje môj skutočný postoj. Čiže sme pokrytci a nehanbíme sa za to. Ale pokiaľ ma ide človek presviedčať o tom, že mám byť napr. vegán a ide mi vnucovať jeho názory ktoré majú všetci podložené tými istými videami z Youtube, tak ho j.bem. Ničím sa v tom prípade nelíši od jehovistov, ktorí každého aspoň párkrát v živote už otravovali.

A čo hudba? Aj to je Vaša vlastná robota?

Hudbu robím ja. Kradnem z netu, alebo jednoducho copy – paste. (ctrl+c a ctrl+v je skratka kopírovania – pre debilov).

Používate dosť veľa vulgarizmov, prečo to inak vyjadriť nejde?

Lebo sme j.bnutí a nemáme slovnú zásobu. Ale nie, zober si napríklad slovo „j.bať“. Je to synonymum takého množstva slov a kto si ich má všetky pamätať.

Vo Vašom prvom  klipe ste použili veľa  spoločných záberov z minulosti. Ako dlho sa spolu poznáte?

Ja s El-Machom sme s incestní bratranci. Takže sa poznáme odkedy sme boli vyvrhnutí z maternice na svet. S BigBeefom sme sa spoznali pred cca 10timi rokmi keď on chcel byť ako Tom Delong z blink182 a ja ako Deryck zo Sum 41 a založili sme kapelu. S BlekWolfom sme sa spoznali na chate kde bol aj El-Macho a BigBeef dákych 8 rokov dozadu a hneď sme si začali brnkať (najprv na gitare ). Potom si pamätám, že som si omotal kravatu okolo ciciny a El-Macho skončil so zapichutou pivovou fľaškou v zadku. Takže tak.

[youtube C8QN3DYctVM 720 410]

Z druhého klipu Zelovoc usudzujem, že ste skutoční mäsožravci. Kde ale vznikol nápad na takýto klip? Máloktorý slovenský umelec tancuje nahý v jaskyni vo svojom klipe… 

Urážaš umelcov keď nás tak nazývaš. Ja som tam predtým točil s BigBeefom BDSM gay porno a hneď keď sme tú jaskyňu uvideli a spomenuli na moju prvú vetu v texte „Ľudia žili v jaskyniach, slabí, triasli sa od zimy…“ tak to bolo jasné. Žiadna iná varianta neprichádzala do úvahy. Nahí sme preto lebo sa tak cítime najlepšie. A k tomu či sme mäsožravci by sa asi najlepšie vyjadril BigBeef ale on určite teraz niekde vonku prenasleduje vegána s nožíkom vo vrecku.

[youtube wWkfKRvUWPc 720 410]

Takže ste vegetariánstvo nikdy neskúsili?

Haha. Ja som bol vegetarián. Bolo to v období keď som mal nejakých 16 rokov a dozvedel som sa, že PETA (organizácia, ktorá sa angažuje za práva zvierat)  posiela zadarmo nálepky z Ameriky. Tak som sám seba presvedčil,  že som vegetarián, dal som si tofu s tonou korenia, aby som prebil tu nechutnú neexistujúcu chuť a napísal som im, nech mi pošlú nálepky. Nálepky poslali, ja som si ich hrdo nalepil na skriňu, lebo som si asi myslel, že z nich ucítim kus Ameriky alebo čo. A tak ako som sám seba rýchlo presvedčil o tom, že som vegetarián, tak presne tak pri najbližšej ceste popri mekáči som sa „odsvedčil“.

Spomínal si, že ste spolu hrávali už pred No Talent Generation. Akým projektom ste sa venovali?

Hrávali sme všetci v jednej zostave okrem BlekWolfa. On má svoju kapelu na ktorej bohatne a snaží sa vyplniť miesto po Desmode. No a my sme zahodili punk do koša, ten je pre deti. Rap je skutočná cesta skutočných umelcov.

Takže ste takí odvážni, aby ste to nazvali rapom?

Tomu ver. Z útrob našich mám vyšli najprv rýmy a až potom my.

Zatiaľ je Vás počuť, viac-menej, iba na Youtube. Plánujete v najbližšom čase niečo nové, napríklad album?

Jasné. Album plánujeme, bude sa volať DISS 3000 na počesť nášho nie veľmi inteligentného kamaráta Kusa, ktorého život dostane zase zmysel po tom, ako uvidí svoje meno v tomto interview. Kuso drž sa, veríme ti, nie si až taký blbec ako ti od detstva vtĺkali do hlavy.

A čo živé vystúpenia?

Lajfká budú, mali sme už aj prvé 3 či 4 ponuky ale vyj.bali sme sa na ne. Pod 5 litrov nejdeme. Ale nie. Chceme to premakať a dať  ľuďom, ktorí si mysleli, že naša doterajšia tvorba je primitívna a nechtuná dôvod, aby sa hanbili za to, že pochádzajú z tej istej planéty ako my.

no talent generation (1)

Máte nejaký hudobný sen ? Kam by ste to chceli s projektom dotiahnuť?

Môj sen je aby sme si neplatili za chľast. To ide strašne hlboko do vrecka. Takže keď sa toto vyplní tak budem za vodou.

Máš ešte nejaký primitívny odkaz pre Vašich fanúšikov ?

Chcem sa opýtať, či nemajú na práci niečo lepšie, ako počúvať a pozerať našu tvorbu.