Foto: instagram.com (juroslav_foltin) /facebook.com (Marcel Sýkora)

V Nitre by mohla vyrásť nová vyhliadková veža.

Možno sa už čoskoro môžeme tešiť na novú vyhliadkovú vežu. Mala by sa podobať tej, ktorá vyrástla v Bojniciach. Táto by však mala stáť na nitrianskom vrchu Zobor. Pozemky na tomto vrchu však patria rímskokatolíckej cirkvi, ktorá musí projekt najprv odklepnúť. Biskupský ekonóm Martin Štofko vyjadril svoje sympatie voči projektu.

Článok pokračuje pod videom ↓

Veža bola zatiaľ odkomunikovaná len ústne, bez ďalších návrhov. Biskupstvo Nitra však podobné projekty s radosťou podporuje, a tak znie nápad s novou zoborskou vyhliadkou, veľmi reálne. Na vyhliadkovú lokalitu Pyramída by mohla viesť aj lanovka. Po tom, čo by ju však turisti zdolali, nemali by tu veľmi čo robiť a práve to by mohla riešiť vyhliadková veža.

Investor si bude musieť pozemok prenajať, keďže biskupstvo ich odmieta predať. A to aj napriek tomu, že stále dostáva množstvo ponúk. Miesto chce však zachovať a to vrátane jeho zelene. Štofko ďalej uvádza, že zatiaľ neexistuje žiadna písomná žiadosť ani technická dokumentácia. Po dohode všetkých zainteresovaných orgánov však už nič nebude novej veži stáť v ceste.

Vyhliadková veža v Bojniciach – Foto: facebook.com (Svetlana Hrabovská)

Zmieňovaná lanovka nebola zaradená do zmien a doplnkov územného plánu. Zatiaľ je tak otázne, či bude záujem o výstavbu veže aj bez lanovky. Pyramída je však veľmi ľahko dostupná rozhľadňa, a tak budeme dúfať, že sa veža sa tu zjaví aj v prípade, že by sa prvý projekt realizácie nedočkal.

dromedar

Aj tento článok ste si mohli prečítať do konca vďaka našim predplatiteľom.
Staňte sa súčasťou PREMIUM klubu a získate benefity v hodnote 28 €.

Uložiť článok

Najnovšie články