Lietadlo spoločnosti Emirates smerujúce do amerického Washingtonu letelo po vzlietnutí z dubajského letiska príliš nízko a rýchlo nad mestom, kým nad morom nabralo požadovanú výšku. Vyplýva to z vyšetrovania, ktorého výsledky zverejnili vo štvrtok.
Lietadlo letelo nízko a rýchlo
Pri lete z 19. decembra sa nikto nezranil, no let v nízkej výške a vysokej rýchlosti môže spôsobiť poškodenie lietadla a zvýšiť riziko nárazu do výškovej budovy. Podľa získaných údajov letelo lietadlo nad dubajskou štvrťou Deira iba vo výške 60 metrov.
Pilot Boeingu 777 vyšetrovateľom povedal, že pred nočným letom nastavil výšku letu na štandardných zhruba 1200 metrov, pričom postupoval podľa pokynov palubného počítača. Lietadlo však napriek tomu letelo nízko a rýchlo. Spoločnosť Emirates odmietla tieto správy komentovať.
Košické vianočné trhy nám vyrazili dych. Oškvarky z kapra za 15 eur ľudia ospevujú, cibuľa za 1,5 eura prekvapila
Cheeseburger za 0 €: Boli sme na otvorení horúcej novinky. Sľúbili 1 000 jedál zadarmo, poriadne nás sklamali
Expert na hypotéky: Ľudia preplácajú úvery aj o stovky eur mesačne, ktoré vedia ušetriť. Pozor na kreditky či hazard
Mesiac som žila zo 4,57 eura na deň: Potraviny ma stáli len 128 eur, podarilo sa mi to vďaka tomuto triku a bez obmedzovania
Klobása či placky stoja aj 12 eur, novinkou je výhodné menu. Boli sme na trhoch v Bratislave, takéto sú tohtoročné ceny
42 rokov hnila doma vo svojej posteli: Hedviga zomrela a zápach rozkladajúceho tela susedov nerušil. Nikto si to nevšimol
Navštívili sme nádhernú slovenskú dedinu, jedinú svojho druhu. Redaktorka vyskúšala novú linku Košice – Bratislava
Porsche sa na ojazdených pneumatikách rútilo až 150 km/h. Po náraze začalo horieť, Paul Walker vtedy ešte žil
Matúš prešiel vyše 25-tisíc kilometrov: Na výkaly v prírode treba lopatku, servítky zobrať so sebou. Slováci tomu nerozumejú









Nahlásiť chybu v článku