Foto: Airbnb

Neviditeľný púštny dom má takmer nulovú uhlíkovú stopu a ponúka aj vnútorný bazén.

Spoločnosť Airbnb si vďaka svojej rozmanitej ponuke ubytovaní získala za posledné roky pozornosť ľudí na celom svete. Okrem bežných hotelov však na tejto stránke nájdete aj viaceré netradičné ubytovania. Dokonalým príkladom je aj Neviditeľný dom v americkom národnom parku, ktorý je stelesnením luxusu a futuristickej architektúry. A čo viac, tento dom dokáže bez problémov zmiznúť.

Neviditeľný dom, ako sa nazýva moderné ubytovanie v púštnom prostredí národného parku Joshua Tree, si získal pozornosť verejnosti nielen pre svoj minimalistický a prepracovaný dizajn.

Ako uvádza portál timeout, v lokalite juhovýchodnej Kalifornie sa o vybudovanie netradičného ubytovania prekvapivo postarali aj známe osobnosti. S myšlienkou o zrkadlovom exteriéry budovy, ktorá dokáže v hre so svetlom pokojne vzbudiť dojem, že doslova zmizla z povrchu, prišiel režisér Chris Hanley (známy ako tvorca filmu American Psycho, pozn. red.) 

Foto: Airbnb

Ostatní tvorcovia tejto budovy tvrdia, že ide o dizajnové napodobnenie novodobých ležiacich mrakodrapov v New Yorku. Okrem iného, spoluautorom myšlienky bol aj Andy Warhol, ktorého niektoré dizajnové prvky je možno vidieť aj v interiéri ubytovania. Podľa timeout práve Warhol navrhol v minulosti Hanleymu a jeho manželke, aby odkúpili tento pozemok a nechali ho pripravený pre akýkoľvek druh umenia.

Zrkadlový exteriér, takmer nulová uhlíková stopa a moderné materiály

Zrkadlový, respektíve neviditeľný dom ponúka rozlohu 1 676 metrov štvorcových. Na jeho výstavbu boli použité najmodernejšie technológie a materiály. Prirodzene sa nezabudlo ani na ekologickosť a tento architektonický skvost má takmer nulovú uhlíkovú stopu.

Foto: Airbnb

Vnútro luxusného miesta, ktoré dokáže vďaka zrkadlovému „obalu“ bez problémov splynúť s prostredím, je zariadené tromi priestrannými spálňami s posteľami z mramoru či z dielní svetoznámych interiérových dizajnérov.

Okrem ostatného základného zariadenia je vnútri aj bazén s dĺžkou 30 metrov, čo len vyzdvihuje extravagantnosť tohto miesta. Zvnútra plne presklenné sú aj všetky kúpeľne, pre prípad, že by vám chýbali nekonečné výhľady.

Kapacita však nehraniční s počtom šesť osôb. K dispozícii je aj menší vedľajší domček s ďalšou spálňou pre viac súkromia. Starosť si netreba robiť ani z pohľadov zvedavých turistov či fotografov. Pozemok okolo domu tvorí 90 árov prostredia len pre vaše využitie.

Cena za tento luxus je v tisícoch eur  

Vzhľadom na luxus a priestranstvo, ktoré toto ubytovanie ponúka, nebude cena za prenájom až tak prekvapivá. Airbnb na Slovensku uvádza, že jedna noc pre dvoch hostí vás v tomto futuristickom zrkadlovom dome vyjde na 3 830 eur.

0
Uložiť článok
Komentovať