Lucia Strmenská / / Zaujímavosti
Prinášame vám príbeh z mesta San Pedro z roku 1989. Mladá žena Jackie Hernandez tu žila vo svojom dome, v ktorom však pravdepodobne nebola sama. V jej dome...

Prinášame vám príbeh z mesta San Pedro z roku 1989. Mladá žena Jackie Hernandez tu žila vo svojom dome, v ktorom však pravdepodobne nebola sama. V jej dome sa diali rôzne nevysvetliteľné javy, ktoré nevedela nijako racionálne vysvetliť.

Prvýkrát k nej médium zavolala jej susedka Susan, ktorá bola presvedčená, že je v byte poltergeist. Barry Taff, vyšetrovateľ paranormálnych javov, opísal Jackie ako typickú obeť poltergeista. Trpela psychickými poruchami či depresiami, bola zneužívaná mužmi. Tvrdila, že na povale vídavala strašidelnú hlavu bez tela. Už v prvý deň vyšetrovania doktor Taff a jeho spoločník zaregistrovali zvláštnu atmosféru v dome. Prvá nevysvetliteľná vec bola neidentifikovateľná hustejšia tekutina, ktorá sa samovoľne v dome objavovala na rôznych miestach. Po odobratí vzorky a zaslaní na analýzu sa zistilo, že ide o ľudskú krv zmiešanú s jódom a meďou. Po dome sa šíril dosť silný hnilobný pach. Dokonca počuli šuchotanie vychádzajúce z povaly. Šuchotanie také silné, že ho prirovnávali k pohybu obrovského potkana. Niekedy ho vraj bolo počuť aj zvonka.

marcianosmx.com
marcianosmx.com

Jackie trápili aj iné aktivity, ako bolo napríklad samovoľné zapínanie a vypínanie televízora, kazenie elektrických spotrebičov, dokonca po nej niekedy boli z ničoho nič hodené rôzne predmety. Niekedy v dome vídavala lietajúce malé svetielka, ktoré sa samé objavili aj zmizli. Svedkami týchto svetielok boli aj samotní vyšetrovatelia. Viac bola však znepokojená  bytosťami, ktoré ju v dome navštevovali. Okrem záhadnej hlavy raz videla staršieho muža vo flanelovej košeli, ako sedí na posteli. Bol bledej, možno až priezračne sivej farby, čím pripomínal mŕtvolu. Po pár dňoch vyšetrovania sa Barry Taff a jeho spoločník Barry Conrad odhodlali vstúpiť na povalu. Brali si so sebou techniku, ako sú fotoaparáty či videokamery, lebo chceli zachytiť nadprirodzené bytosti a javy, ktoré Jackie popisovala. No hneď ako vnikli cez úzky otvor na priestor povaly, všetka technika im z neznámych príčin zlyhala. Snažili sa svoju výbavu spojazdniť, no nešlo to, až kým nezišli z povaly dole. V tom momente sa im všetky veci samé od seba spojazdnili. Do tohto prípadu sa zapojili už viacerí vyšetrovatelia, ako Jeff Wheatcraft a Larry Brooks. Jeff sa rozhodol, že pôjde znova skontrolovať povalu. Akonáhle vyšiel hore, počul za sebou akýsi zvuk. Neotočil sa do tmy, iba do nej namieril fotoaparát a v rýchlosti urobil jednu fotku. V tom momente mu niečo fotoaparát vytrhlo z ruky a odhodilo preč. Už nebol viacej použiteľný a tak sa nikto nedozvedel čo Jeff vlastne odfotil. Pár dní po tomto prvom násilnom incidente volala vystrašená Jackie vyšetrovateľom, že paranormálna aktivita je stále silnejšia.Komentovať (0)