Reprofoto: TV Noviny

Snáď niet študenta, ktorý by si nepredstavoval, aké by to bolo nemusieť sa učiť na skúšky.

Každý žiak z času na čas rieši dilemu, ako si študentský život uľahčiť. Niekto si urobí ťahák, ďalší sa zas spoliehajú na pomoc spolužiakov. Docent na jednej zo slovenských univerzít si však narobil nemalé problémy. Študentke ponúkol, že sa výmenou za malú výpomoc nemusí učiť na skúšku.

Nemusela sa učiť na skúšku

Docent na Pedagogickej fakulte Trnavskej univerzity čelí škandálu. Študentke prvého ročníka navrhol, že sa nemusí učiť na skúšku, úspešne ju absolvuje aj vtedy, ak odovzdá prázdny papier. Výmenou za to mu mala pomôcť vybaviť mailovú korešpondenciu, uvádza portál TV Noviny. Študentka sa však rozhodla, že si to nenechá len pre seba a desaťminútové video sa čoskoro ocitlo na internete.

Samozrejme, dostalo sa aj do rúk vedenia univerzity, ktorá docentovo konanie odsúdila ako maximálne nevhodné a neprípustné. „Neposielajte mi projekt čo som napísal, nemusíte ho robiť. Ste moja asistentka, máte v tomto úľavu a neučte sa na skúšku,“ hovorí docent na videu.

Chybu si priznal, zatiaľ nie je jasné, aký trest dostane

Študentku požiadal, aby o tom nikomu nehovorila. Po tom, čo video uvidel dekan fakulty, ostal šokovaný. Vyjadril sa, že takéto správanie nebude škola tolerovať. Ide o hrubé porušenie pracovnej disciplíny.

Učiteľ Pavol Rusnák priznal, že urobil chybu a mrzí ho to. Dodáva, že študentka napokon skúšku riadne absolvovala, objavili sa však pochybnosti o tom, či bolo hodnotenie objektívne. Učiteľ zatiaľ nevie, aký trest ho postihne. Verí však, že každý človek robí chyby a zaslúži si druhú šancu.

0
Uložiť článok
Komentovať