Foto: MovieStillsDB

Toto zrejme nikto z fanúšikov populárneho seriálu z dielne BBC nečakal.

Seriáloví fanúšikovia prídu o ďalší televízny hit. Tvorcovia projektu Peaky Blinders oznámili, že britská stanica BBC už s ním ďalej vo svojej programovej štruktúre nepočíta.

Len pred pár dňami sa celému štábu pracujúcemu na výrobe seriálu Peaky Blinders podarilo vrátiť na pľac a už majú tvorovia pre svojich divákov a fanúšikov smutné správy. Aktuálne produkovaná šiesta séria populárneho krimi seriálu totiž bude jeho poslednou. Informoval o tom tvorca celého projektu Steven Knight na oficiálnom webe seriálu.

Foto: MovieStillsDB

Koniec Peaky Blinders

„Veríme, že to bude najlepšia séria zo všetkých a naši úžasní fanúšikovia ju budú milovať. Aj keď sa seriál chýli ku svojmu koncu, príbeh [Peaky Blinders] bude pokračovať v inej podobe,“ uviedol Knight v stanovisku.

Šiesta séria, ktorá aktuálne vzniká, tak bude poslednou a seriál vyvrcholí poslednými šiestimi epizódami na stanici BBC, respektíve streamovacej službe Netflix.

Ako však zároveň Knight uviedol, fanúšikovia sa môžu tešiť na pokračovanie seriálu, no v inej podobe. Už dávnejšie sa producenti vyjadrili, že akonáhle vyrozprávajú celý príbeh Peaky Blinders, pre fanúšikov prichystajú aj pokračovanie v podobe seriálového spin-offu alebo filmu. O tomto ale zatiaľ neprezradili žiadne bližšie detaily.

Foto: MovieStillsDB

Zatiaľ nie je jasné, kedy sa nová várka epizód objaví vo vysielaní, možno však predpokladať, že jej produkcia potrvá dlhšie. Svoju premiéru si teda odbije nie skôr ako v roku 2022. Tvorcovia mali začať nové epizódy nakrúcať už minulý rok, kvôli celosvetovej pandémii však museli filmári ich produkciu náhle prerušiť.

Seriál, ktorý lákala zvučná mená Hollywoodu

Seriál Peaky Blinders sa objavil aj v česko-slovenskom vysielaní pod názvom Gangy z Birminghamu. Jeho dej sa odohráva v 20. rokoch minulého storočia a rozpráva príbeh rozvetvenej rodiny Shelbyovcov, ktorí založia obávaný gang nazvaný Peaky Blinders. Meno tohto gangu odkazuje na zvyk nosiť žiletky na svojich klobúkoch, čo veľa napovedá nielen o ich povahe. Peaky Blinders divákom predstavuje krutú, krvavú, ale bezpochyby pôsobivú kapitolu moderných britských dejín.

V hlavných úlohách sa predstavili Cillian Murphy (Dunkirk, The Dark Knight Rises), Paul Anderson (Revenant), Helen McCrory (sága Harry Potter) či Sophie Rundle (The Midnight Sky) a ďalší. V minulosti sa v seriáli objavil aj Tom Hardy či Sam Neill.

BBC prvú epizódu odvysielala v septembri 2013. Seriál sa teší veľké diváckej popularite, čoho dôkazom je aj hodnotenie Peaky Blinders na ČSFD. V rebríčku najlepších seriálov mu vďaka hodnoteniam užívateľov (91 %) patrí 12. miesto.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )