ilustračné foto: nao.usace.army.mil

Matej Mensatoris / / News
Dôchodca z nemeckého mesta Bretten sa obával, že vo svojej záhrade objavil nevybuchnutú bombu z druhej svetovej vojny.

K podozrivému nálezu preto privolal políciu, ktorá však skonštatovala, že ide o obrovskú cukinu, informovala v piatok s odvolaním sa na nemecké médiá spravodajská stanica BBC.

Päťkilogramovú cukinu zrejme len 81-ročnému seniorovi niekto prehodil cez plot, uviedla ďalej polícia. Dodala však, že zhruba 40-centimetrová zelenina „naozaj vyzerala ako bomba„.

foto: TASR/AP

Pre jej nález však našťastie v Brettene ležiacom pri meste Karlsruhe v spolkovej krajine Bádensko-Württembersko nedošlo k nijakej evakuácii obyvateľov, dodala BBC. Dôchodca po uistení, že skutočne nejde o bombu, navyše cukinu aj sám zlikvidoval.

Nálezy bômb a nevybuchnutej munície z čias druhej svetovej vojny nie sú ani 72 rokov po jej skončení v Nemecku ničím neobvyklým. Takéto relikty robotníci často objavia počas výkopových stavebných prác.

K doposiaľ najväčšej povojnovej evakuácii v Nemecku došlo 3. septembra vo Frankfurte nad Mohanom. Svoje domovy vtedy muselo pre nevybuchnutú bombu britskej výroby vážiacu 1,8 tony opustiť približne 65.000 obyvateľov.

Pozri aj: Keď uvidíte, ako sa menili hranice Slovenska počas histórie, už nikdy sa naň nebudete pozerať rovnako 

TASR
0
Komentovať (0)