Foto: Pexels

V Oregone ožila záhada stará niekoľko desaťročí.

Vo východnom Oregone majú už niekoľko desaťročí farmári problémy s tajomným úhynom dobytka. Najnovšie úrady hlásia 5 mŕtvych býkov s niekoľkými odstránenými orgánmi, amputovanými genitáliami a jazykmi a odsatou krvou.

Prvý mŕtvy býk na ranči  Silvies Valley koncom júla žiadne podozrenie nevzbudil. Keď však objavili ďalšie štyri mŕtve zvieratá, úrady sa pustili do vyšetrovania. Ako boli zvieratá zabité, je však stále záhadou. Všetky však mali odstránené genitálie, jazyky, navyše im bola odstránená všetka krv, informuje portál Oregon Live.

Prípady mŕtveho dobytka pripomínajú obdobie 70. rokov 20. storočia, kedy sa na americkom stredozápade objavili stovky podobných udalostí. O pomoc bol v tom čase požiadaný aj Federálny vyšetrovací úrad (FBI), do vyšetrovania sa však nemohol zapojiť z dôvodu nedostatku právomocí.

Foto: Unsplash

Rovnako ako v 70. rokoch, ani prípady usmrtenia dobytka z tohto leta nemajú jasný motív. Vyšetrovateľom doposiaľ nie je známa ani príčina smrti zvierat, keďže na ich telách nenašli žiadne známky po strelnom zranení, fyzickom útoku, či známky otravy.

Mladé býky boli usmrtené na ranči Silvies Valley s rozlohou viac ako 56-tisíc hektárov. Ešte začiatkom augusta vydala Oregonská asociácia farmárov s dobytkom oznámenie o tom, že za akékoľvek informácie, ktoré povedú k objasneniu prípadu, ponúka odmenu vo výške 1000 amerických dolárov. Samotný ranč Silvies Valley ponúka odmenu 25-tisíc dolárov.

Kancelária šerifa Harney County, ktorá prípad usmrtenia 5 býkov vyšetruje, už obdržala od verejnosti množstvo telefonátov. Podľa vyjadrení Dana Jenkinsa pre Oregon Public Broadcasting si verejnosť myslí, že ide o rituálne vraždy nejakého kultu. Objavili sa však i tvrdenia o UFO. Polícia sa zatiaľ prikláňa k verzii s okultizmom, možné však je aj to, že chce niekto ublížiť samotnému ranču.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )