ladbible.com

Vidieť zviera v núdzi je jednou z najsmutnejších obrazov na Zemi. O to viac ak sú spôsoby, ako tomu zabrániť.

Pohľad na slona z Venezuely šokoval ľudí po celom svete. Ruperta, 46-ročná slonica, by mala žiť ešte ďalších 20 rokov, no nedostatok jedla jej zostávajúci čas môže drasticky okresať.

Ruperta žije v zoologickej záhrade Caricuao vo venezuelskom Caracase. Je však reálne možné, že sa z nej o chvíľu stane len štatistický údaj medzi ďalšími mŕtvymi zvieratami v krajine. Z nich minimálne 50 zomrelo na vyhladovanie.

Podľa riaditeľa zoo problémom nie je nedostatok jedla, ale jeho jednotvárnosť. Kŕmia ju len auyamou, čo je istý druh tekvice a papájou. Nezahŕňa to však všetko, čo potrebuje. Čo je ešte horšie, dary od ľudí vedenie zamieta, pretože sa bojí, že niektoré z nich ľudia dali s úmyslom zviera otráviť. Nie je však jasné, preto sú odmietané aj finančné dary, vďaka ktorým by jedlo nakúpili sami.

Slony za deň zjedia 149 až 169 kilogramov jedla, hlavne rastlín a ostatnej vegetácie. Až 80% ich dňa zahŕňa jedenie. Okrem toho je potrebné dbať na ich hydratáciu, za deň vypijú až 100 litrov vody.

Je však potrebné poukázať na to, že tento problém trápi celú Venezuelu, nie len túto zoo. Krajina sa zmieta v ekonomickej kríze – trápia ju nízke ceny ropy, ktorá je hlavným exportom krajiny, zvyšujúce sa ceny potravín, kolabujúce nemocnice a nedostatočné zásoby zlata.

Nám ostáva už len dúfať, že stav Ruperty sa čoskoro zlepší.

Pozri aj: Keď ich videl, s hrôzou okamžite ušiel. Motorkári zažili blízke stretnutie s domorodcom z džungle

interez.sk (katka), ladbible.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )