Michal Blaško / / Planéta Zem
Občianske združenie Človek v ohrození reaguje na požiadavku mnohých ľudí zapojiť sa aktívne do pomoci utečencom a spúšťa verejnú zbierku „Ľudia na úteku“. „V Človeku...

Občianske združenie Človek v ohrození reaguje na požiadavku mnohých ľudí zapojiť sa aktívne do pomoci utečencom a spúšťa verejnú zbierku „Ľudia na úteku“. „V Človeku v ohrození sme presvedčení, že ľudom utekajúcim zo svojich domovov a žijúcim počas cesty v neľudských podmienkach treba pomôcť – bez ohľadu na to, odkiaľ a prečo utekajú“, hovorí riaditeľ organizácie Braňo Tichý.

clovek v ohrozeni

Podporiť verejnú zbierku Človeka v ohrození na pomoc utečencom môže každý, a to dvoma spôsobmi – finančne alebo materiálne.

V rámci finančnej zbierky môžu ľudia prispievať na číslo účtu SK1711000000002621182213, v poznámke pre prijímateľa treba uviesť text „Ludia na uteku“. Vyzbierané peniaze budú použité na nákup najnutnejších potrieb priamo na mieste, kde utečencom dobrovoľníci pomáhajú. Zároveň bude z vyzbieraných prostriedkov hradený prevoz materiálnej pomoci.

Materiálna zbierka organizovaná spolu s kaviarňou Dobre&Dobré, Starou Tržnicou a Divadlom z Pasáže sa rozbehne vo štvrtok 3. septembra na dvoch miestach – v priestoroch kaviarne Dobre&Dobré v Starej Tržnici v Bratislave a v Divadle z Pasáže v Banskej Bystrici. Trvať bude do nedele 6. septembra.. Organizácie momentálne zbierajú najmä deky, karimatky a spacie vaky, hygienické potreby a obuv. Kompletný zoznam je zverejnený na www.clovekvohrozeni.sk. Začiatkom budúceho týždňa bude na miesto určenia vypravené nákladné auto s vyzbieranou pomocou.

Pomoc zo zbierky bude aktuálne smerovať do maďarskej Budapešti, kde utečencom žijúcim mimo azylové zariadenia pomáhajú miestni dobrovoľníci z organizácie Migration Aid. Tichý však nevylučuje, že lokalita, do ktorej budú pomoc smerovať, sa môže časom zmeniť. “Situáciu neustále monitorujeme a v prípade potreby pomoc operatívne presunieme do iných oblastí v Maďarsku, Rakúsku, Srbsku alebo Macedónsku.”Komentovať (0)