Foto: Twitter (Moryam6)

Malo ísť o samovražednú hru na WhatsAppe.

Nakoniec išlo iba o hoax, no kým sa záhada rozlúskla, takzvaná hra stihla spôsobiť veľké znepokojenie. Hra mala mať koncept podobný neslávne známej modrej veľrybe a jej tvárou bola socha od japonskej umelkyne Midori Hayashi. Tá však jasne avizovala, že s touto zlovestnou hrou nemá nič spoločné.

Rozruch však bol zažehnaný, keď sa zistilo, že ide o hoax. Problém v takejto poplašnej správe tkvie však práve v tom, že zbytočne vystraší mladých čitateľov, čo vplýva na detskú psychiku rovnako zle, ako reálna existencia takejto hrozby. Ako uvádza portál Deadline, tvorcovia hororov TO a Kruh sa chystajú tento hoax adaptovať ako námet na celovečerný horor.

Trend udal Slanderman

Na titule budú spolupracovať štúdiá Orion Pictures a Vertigo Entertainment. Momo pritom nebude prvou urban legendou či hoaxom, ktorý bol adaptovaný na celovečerný film. Naposledy žal úspech Slenderman, ktorý s rozpočtom 10 miliónov zarobil v Spojených štátoch a celosvetovo 51 miliónov dolárov. Hoax Momo nabral plné obrátky až vo februári tohto roku, keď ho zdieľala aj znepokojená Kim Kardashian svojim 145 miliónom sledovateľov na Instagrame.

Tvorcovia filmu Kruh

Na filme budú pracovať producenti Roy Lee, ktorý stojí za obomi kapitolami filmu TO a Takashige Ichise, s ktorým spolupracoval na filmoch ako Kruh a Nenávisť. Film na motívy hoaxu Momo by mal podľa portálu Coming Soon niesť názov Getaway a zahrať si v ňom majú neveľmi známi Stef Beaton a Alex Brown.

deadline.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )