Foto: HBO

Kedysi nahé scény vo filmoch neboli prípustné, dnes sa stali ich bežnou súčasťou.

Niektorým hercom nerobí problém vyzliecť sa pred kamerami donaha, iným je to však mimoriadne nepríjemné. Žiaľ, neraz si vyberať nemôžu a urobia to, čo od nich tvorcovia diela žiadajú.

Nahotu a násilie videli fanúšikovia seriálu často

Nahota sprevádzaná násilím nebola výnimkou ani v obľúbenom seriály Hry o tróny. Jednej z hlavných úloh sa zhostila britská herečka Emilia Clarke, ktorá si zahrala dračiu kráľovnú Daenerys Targaryen. Ako uvádza portál The Guardian, herečka musela taktiež pred kamerami zhodiť šaty, no nebolo to nič príjemné.

Clarke mala v čase, keď sa natáčanie seriálu začalo, len 23 rokov, no tvorcovia na jej vek nedbali a pred kamerami sa musela vyzliecť rovnako, ako iní herci. Pre herečku to bola rana pod pás a pred natáčaním nahých scén ju takmer vždy zaplavili slzy. Pre podcast herca Daxa Sheparda s názvom Armchair Expert sa herečka vyjadrila, že spočiatku netušila do čoho ide. Potom, keď jej tvorcovia seriálu poslali scenár, zistila, v čom je háčik.

Foto: MovieStillsDB

Emily však len nedávno ukončila štúdium a pomyslela si, že ak je v danej scéne nahota, zrejme je nevyhnutné, aby tam bola. Rozhodla sa preto, že natáčanie nahých scén bude brať rovnako ako ostatné scény – jednoducho ako prácu, ktorú treba urobiť. Herečka dodáva, že na natáčaní podobného seriálu sa dovtedy ešte nikdy nepodieľala a zrazu sa ocitla nahá pred neznámymi ľuďmi v neznámom prostredí a nevedela, čo sa od nej očakáva a čo očakáva sama od seba.

Na hercov bol vyvíjaný nátlak

Vzhľadom na to, že išlo o herečkinu prvú veľkú rolu, nahota nebola jediným problémom. V rozhovore s Daxom Shepardom dodáva, že počas natáčania celej prvej série mala o sebe vážne pochybnosti a myslela si, že nie je dosť dobrá na to, aby si zaslúžila uznanie. Od začiatku natáčania Hry o tróny ubehlo už 10 rokov a dnes 33-ročná herečka hovorí, že napokon to všetko zvládla, najmä však vďaka podpore a pomoci hereckého kolegu Jasona Momou, ktorý ju celý čas ochraňoval.

Foto: MovieStillsDB

V prvej sérii hral Momoa postavu Khala Droga, ktorý v jednej zo scén Daenerys v podstate znásilnil počas svadobnej noci. Emilia sa v rozhovore vyjadrila, že táto scéna bola nepríjemná pre všetkých, Momoa však bol ešte nešťastnejší, ako ona sama. Našťastie, Momoa už v tom čase mal značné herecké skúsenosti a staral sa o to, aby všetko prebehlo čo najhladšie a najrýchlejšie.

Našťastie, Emilia si od natáčania danej scény uvedomila, že nahota nie je vždy potrebná do takej miery, ako ju tvorcovia vyžadujú. Dodáva, že počas natáčania na ňu bol neraz vyvíjaný nátlak a tvorcovia jej kládli otázku, či chce fanúšikov naozaj sklamať. Po čase sa však naučila nátlaku čeliť.

The Guardian
Uložiť článok

Najnovšie články