Foto: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

Polícia pripomína, že zdieľanie statusov a príspevkov ako podmienka členstva na Facebooku je samotnou sociálnou sieťou zakázaná.

Podozrivú facebookovú stránku „Nature Future Slovakia”, ktorá existovala len dva dni, „lajklo” takmer 32-tisíc ľudí a sledovalo ju takmer 33-tisíc ľudí. Ako ďalej Policajný zbor SR upozorňuje na sociálnej sieti, súťaž o záhradný dom, ktorú falošná stránka vyhlásila, mala dokonca 39-tisíc zdieľaní. Polícia však upozorňuje, že podobné „zdieľačky” sa často končia podvodom.

„Táto stránka porušuje pravidlá Facebooku. Zdieľanie statusov a príspevkov ako podmienka účasti na Facebooku je samotným Facebookom zakázaná,” vysvetľuje polícia. Navyše snímka domu v súťaži podľa polície nepochádza od žiadneho slovenského štúdia, ale je zo spoločnosti Green Retreats Group, ktorá sídli v britskom Buckinghamshire.

NEPOUČITEĽNÍ SLOVÁCI: DESAŤTISÍCE ĽUDÍ ZDIEĽA POCHYBNÚ STRÁNKU, KTORÁ EXISTUJE DVA DNI, PORUŠUJE PRAVIDLÁ FACEBOOKU,…

Uverejnil používateľ Polícia Slovenskej republiky Pondelok 11. januára 2021

„Na facebookovej stránke nenájdete oficiálnu stránku firmy, sídlo firmy, jej kontaktné údaje, štatút súťaže či pravidlá súťaže,” zdôrazňujú policajti.

Stránka už neexistuje

Medzičasom, po upozornení políciou už stránka neexistuje. Na Facebooku ju už nenájdete a teda rovnako tam nenájdete ani fiktívnu súťaž. Meno “víťaza” tak už zrejme nedozvieme.

Foto: interez.sk/Facebook

V podobných prípadoch sa podľa polície môže stať, že stránka sa premenuje a jej jediným cieľom je umelé získanie fanúšikov. „Horší scenár je, že stránka bude postupne kontaktovať viacero ‚účastníkov’ súťaže a na základe vymyslenej výhry bude od nich pýtať rôzne zálohy vo forme nižších úhrad, pripadne číslo ich kreditnej karty, kde môže dôjsť k väčším škodám,” dodala polícia.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )