V Novom Meste nad Váhom sa potvrdilo ohnisko vírusu hepatitídy typu A, informuje RTVS. Ochorenie sa malo šíriť v jednej materskej škole a na dvoch základných školách. Platí tam mimoriadny režim a podľa ďalších informácií má byť stav niektorých pacientov vážny.
Pozitívnych potvrdili aj v Spojenej škole. „Čo viem že dve, prváčka a ôsmak. Ohnisko je z detského domova,“ uviedla pre RTVS pracovníčka v školskej jedálni.
„V Novom Meste nad Váhom evidujeme epidémiu hepatitídy typu 1. Máme tam jedno ohnisko. V súčasnosti evidujeme 10 prípadov, päť dospelých a päť detí,“ informovala regionálna hygienička RÚVZ Trenčín, Ľudmila Bučková. „Z 10 prípadov bolo 7 hospitalizovaných, na infekčnom sú momentálne traja,“ dodala.
Platiť začali aj mimoriadne opatrenia. „Dôkladná sanitácia s použitím dezinfekčných prostriedkov na báze chlóru. Dali sme tam lekársky dohľad a mimoriadne očkovanie detí,“ vyhlásila hygienička.
“Vzhľadom na výskyt ochorenia vírusovej hepatitídy typu A na území mesta Nové Mesto nad Váhom (výskyt: elokované pracovisko Materskej školy na Hurbanovej ulici, Spojená škola sv. Jozefa a Špeciálna základná škola na ul. J. Kollára), by som vás chcel upozorniť a požiadať na zvýšenie obozretnosti.
Chcem vás ubezpečiť, že bezprostredne po oznámení o výskyte infekčného ochorenia, som spolu s mojím tímom a dotknutými organizáciami mesta komunikoval a spolupracoval s Regionálnym úradom verejného zdravotníctva so sídlom v Trenčíne (ďalej len RÚVZ TN),” informoval na stránkach mesta primátor František Mašlonka.
Odborník na maloobchod: Vlna prepúšťania a zatvárania obchodov porastie, Slovensko zaplavujú diskonty
James žije na Slovensku už 27 rokov: Zabíjačka je moja obľúbená tradícia, ceny začínajú byť nepríjemné
Rastislav Káčer v 1 na 1: Ficovi ľudia sú prisatí na štátnom cecku. K Slovensku sa správajú ako k vojnovej koristi
Desivá havária parníka General Slocum, voda bola plná utopených detí a žien. Tragédiu prekonal až 11. september















Nahlásiť chybu v článku