Foto: TASR - Martin Baumann

Exminister financií čelí obvineniu z dôvodu korupčnej kauzy.

Exminister financií a terajší guvernér národnej banky Slovenska, Peter Kažimír, bol obvinený z korupcie. Obvinenie má súvisieť s úplatkom pre vtedajšieho šéfa Finančnej správy Františka Imreczeho. Správu priniesol v utorok podvečer portál Aktuality.sk.

Peter Kažimír bol do roku 2019 súčasťou strany SMER – sociálna demokracia. V minulosti zastával pozície ministra hospodárstva či ministra financií. Od roku 2010 bol taktiež podpredsednom SMERu. Kažimír bol v roku 2019 menovaným za guvernéra národnej banky Slovenska, čím sa vzdal miesta v politickej strane. Kažimír mal v korupčnej kauze zohrať rolu “kuriéra” a priniesť vtedajšiemu šéfovi Finančnej správy Františkovi Imreczemu úplatok vo výške 50-tisíc eur.

Kažimír sa necíti vinný

Nemám žiadne informácie a nie som si ani vedomý porušenia zákona, zároveň som nikdy nemal ani žiadny záujem vplývať na akékoľvek konania,” reagoval P.Kažimír. Bývalý minister financií tvrdí, že sa “necíti byť vinný zo žiadneho trestného činu” a zároveň je podľa neho skutkový stav v uznesení nepravdivý a v samotnom odôvodnení chýbajú potvrdzujúce dôkazy.

Prokuratúra ani polícia informáciu zatiaľ nepotvrdili. “V tejto chvíli nie je možné poskytnúť žiadne informácie,” reagovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová.

Správu aktualizujeme..

 

0
Uložiť článok
Komentovať