Michal Blaško / / Série
Náhle a nečakané zmiznutia ľudí sú stále jednou z najväčších záhad našej planéty.

Každý rok sa stratí nespočetné množstvo ľudí. Niektorí miznú dobrovoľne kvôli nezvládnutým osobným problémom, iní sa stanú obeťami zločinu. Aj na Slovensku a v Česku je zaznamenaných niekoľko tajomstvom opradených príbehov zmiznutia osôb, ktorých osud zostáva stále nejasný. Prinášame vám najzáhadnejšie zdokumentované prípady nezvestných Slovákov a Čechov.

Nitra je starobylé mesto opradené legendami o Pribinovi, Cyrilovi a Metodovi, či Svätoplukovi. Aj jeho novodobé dejiny sú však poznačené jedným z najzáhadnejších príbehov Slovenska, o ktorom kolujú rôzne historky. Zmiznutie študentky Ľudmily Klementovej šokovalo širokú verejnosť.

Pred rokom, 24. októbra 2014, sa Lily, ako usmievavé dievča familiárne volali priatelia, spoločne s ďalšími spolužiakmi zúčastnila večernej párty v známom nitrianskom diskoklube na Kmeťkovej ulici. Pred polnocou po záhadnom telefonáte nečakane z diskotéky odišla, pričom si pri kamarátkach nechala kabelku s peniazmi a dokladmi. Od tohto momentu ju nikto viac živú nevidel. Po študentke štvrtého ročníka Fakulty sociálnych vied a psychológie na Univerzite Konštantína Filozofa nezostala žiadna stopa, len fotka z osudnej diskotéky.

Niekoľko týždňov boli v Nitre v okolí diskotéky, pri rieke, v parku aj v obchodných centrách vyvesené plagáty práve s poslednou Ľudkinou fotografiou a prosbou o pomoc. Žiadni svedkovia, ktorí by pomohli objasniť kam viedli študentkine kroky po odchode z baru, sa na polícii neprihlásili. Vyšetrovanie a zábery mestských bezpečnostných kamier preukázali, že Lily sa vybrala smerom k Zoborskému mostu k hydrocentrále pravdepodobne za svojím bývalým priateľom Jurajom. Polícia zistila, že v tú noc s ním telefonovala, avšak Juraj uviedol, že v tú noc sa nestretli. Nitrianske noviny uviedli, že posledný zaznamenaný hovor z Ľudmilinho telefónu je z 25. októbra 2014 o 2:32 hodine ráno. Malo ísť o osemnásťsekundový hovor s dievčaťom, ktoré je ubytované na internáte pod Zoborom rovnako ako Ľudmila.

Dvadsaťjeden ročná študentka z Dobšinej zmizla bez stopy. Po Nitre sa začali šíriť rôzne chýry a fámy. Údajne ju uniesli obchodníci s ľuďmi do Albánska alebo sa stretla s mužom, ktorý sa stal jej vrahom. Niekoľko svedkov na polícii nahlásilo, že Ľudmilu videli na rôznych miestach v Nitre, no tieto informácie sa nikdy nepotvrdili. Špekulácie sa rodia hlavne kvôli tomu, že neexistuje žiadna stopa, žiaden záchytný bod v tomto záhadnom zmiznutí. Pátranie polície bolo bezvýsledné.

0
Komentovať (0)