imgur.com

Michal Blaško / / Série
Naša planéta Zem je naozaj pestrým miestom pre život. Nachádza na nej milión tajomných zákutí, ktoré sme ešte neobjavili a ďalší milión tých, ktoré...

Naša planéta Zem je naozaj pestrým miestom pre život. Nachádza na nej milión tajomných zákutí, ktoré sme ešte neobjavili a ďalší milión tých, ktoré sme síce objavili, ale nepodarilo sa nám ich poriadne preskúmať. V našom novom seriáli si priblížime tie najzáhadnejšie miesta na zemi, na väčšine ktorých fungujú veci úplne ináč, ako by mali. Niektoré z nich naháňajú strach, ukrývajú svoje nevysvetliteľné tajomstvá alebo berú dych svojou unikátnosťou. 

Filipínske múmie

6miesta

Na Filipínach existuje mnoho jaskýň, ktoré boli vytvorené človekom, a nachádzajú sa v nich naukladané mumifikované telá niekdajších obyvateľov. Tieto doslova strašidelné jaskyne sa nazývajú Kabayan. Hovorí sa, že Kabayanské múmie sú najzachovalejšie múmie sveta. V týchto jaskyniach by ste sa mohli stratiť veľmi jednoducho, pretože ich tvorí veľmi rozsiahla sieť. Tento zážitok by ste však pri toľkých múmiách určite radi oželeli.

Candido Godoi

6miesta2

Mesto v Brazílii, ktoré nie je ničím strašidelné ani desivé. Ukrýva však menšie tajomstvo. V meste sa nachádza najväčšia koncentrácia dvojičiek na celom svete. Nikto nevie prečo, ale vedú sa dohady, že to spôsobil nacistický lekár Jozef Mengele, ktorý vykonával pokusy na ľuďoch, aby zvýšil populáciu árijskej rasy. Po vojne že vraj ušiel práve do tohto mesta a pokračoval vo svojich testoch na ľuďoch. Kto už ale vie, kde je skrytý pravda.

0
Komentovať (0)