Foto: desnifen (Instagram), Zhangjiajie Grand Canyon Official Channel (YouTube)

Najvyšší sklenený most v Číne bude od augusta hostiť ďalšiu extrémnu atrakciu. Najvyšší bungee jumping planéty.

Pred dvomi rokmi otvorili v Číne najvyšší sklenený most na svete. Už len samotná prechádzka touto atrakciou je pre mnohých návštevníkov obrovskou výzvou. Tým, ktorým to však nestačí, čaká ďalšie prekvapenie. Od augusta tohto roku pribudne nová atrakcia. Najvyšší bungee jumping planéty.

V roku 2016 bol oficiálne otvorený sklenený most cez údolie Čang-ťia-ťie, prezývané i čínskym Grand kaňonom. Sklenený most dlhý 430 metrov s 300 metrovou ničotou pod nohami, bol svetovým unikátom a lákadlom pre tisícky turistov. Denná návštevnosť skleneného mostu sa vyšplhala až na 80-tisíc návštevníkov. Pre mnohých už bez tak extrémny zážitok bude od tohto leta ešte extrémnejším. Pribudne totiž bungee jumping.

China invites reporter to take sledgehammer to its longest glass bridge to prove it's safe

Najvyšší bungee jumping na planéte si aktuálne môžete užiť tiež v Číne, konkrétne skokom z Macao Tower, 338 metrov vysokej televíznej veže na juhu Macaa. Skočiť si tu môžete z výšky 233 metrov. Nad kaňonom Čang-ťia-ťie sa svetový rekord navýši ešte o pár čísel. Skákať sa totiž bude z výšky 260 metrov nad zemským povrchom.

Glass bridge at a gorge in Zhangjiajie, Hunan Province, China [4000x3000]

Na sklenenom moste ponad údolie Čang-ťia-ťie pribudne plošina určená na bungee jumping už tento august. Skok z výšky 260 metrov do hlbokého údolia bude ponúkať prekrásne pohľady na okolitú prírodu a okrem svetového rekordu je práve táto vlastnosť ďalším veľkým lákadlom. O skvelý zážitok budú mať postarané i tí, čo sa skočiť neodvážia. Sklenený most im totiž ponúkne ničím nerušený výhľad na všetkých odvážlivcov.

Prví skokani si zo skleneného mosta bungee jumping vyskúšali už na konci mája. Na propagačnej akcii novej atrakcie nechýbal ani Ollie Headon z Británie, ktorý má za sebou viac ako 200 skokov na viac ako 20 miestach po celom svete a patrí medzi najznámejších extrémnych bungee skokanov na svete.

Pozri aj: Neexistujú tu peniaze, politika ani náboženstvo. Pred 50. rokmi vzniklo v neúrodnej pustatine toto utopistické mestečko, ktoré je dnes slobodným rajom planéty

cnn.com, idnes.cz
Príbehy
0
Komentovať (0)