Okrem toho, že na Slovensku máme toho neskutočne veľa na obdivovanie, kde dokonca môžeme relaxovať, oddychovať, niektoré stačí navštíviť a pokochať sa, pár krás...

Okrem toho, že na Slovensku máme toho neskutočne veľa na obdivovanie, kde dokonca môžeme relaxovať, oddychovať, niektoré stačí navštíviť a pokochať sa, pár krás a unikátov sa nachádza aj blízko slovenských hraníc.

Presuňme sa do Maďarska, kde sa nachádza druhé najväčšie termálne jazero na svete a najväčie biologicky činné a prírodné liečivé jazero na svete, jazero v Hévízé. Teplota jazera je ovplyvnená kombináciou horúcej a studenej pramenitej vody, ktorá vychádza s podzemia. Vďaka prúdom a dva metre hrubému parnému plášťu nad hladinou má celé jazero v podstate konštantnú teplotu, ktorá neklesá ani v zimných mesiacoch a je na úrovni 24- 26 stupňov. V lete dosahuje teplotu až 36 stupňov.

jazero-heviz4
AmusingPlanet

Jazero v Hévíze sa nachádza v prekrásnej prírodnej oblasti, neďaleko maďarského mesta Hévíz v blízkosti západného konca Balatonu. Voda tu je obkolesená krásnym lesom, ktorý ju chráni pred vetrom. Voda v tomto jazere ja naozaj liečivá vďaka vysokému obsahu minerálov.

jazero-heviz
Wikipedia

Ak sa teda rozhodnete navštíviť toto krásne jazero, mnoho vecí, ako napríklad starý liečebný dom z 18. storočia v strede jazera, krásne lekná privezené na jazero už v 19. storočí, alebo voda plná vzácnych minerálnych látok, ktorá pochádza z prameňov nachádzajúcich sa v 40 metrov hlbokej jaskyni, vám zaručia zážitok, na ktorý len tak ľahko nezabudnete…

jazero-hevizz2
AmusingPlanet

Tak čo, aj vy si už v zápisníku hľadáte voľný víkend na jeho návštevu?

zdroj: Deed.sk, visit-hungary.com
1
Uložiť článok
Komentovať